30. maija Muzikālās bankas viešņa bija dziedātāja DIONA, kura klausītāju vērtējumam nodeva vienu no saviem ilgi lolotajiem sapņiem – debijas mini albumu “Marionete”, kā arī prezentēja tā tituldziesmu un videoklipu ar tādu pašu nosaukumu.

Albumā ir iekļautas jau zināmās dziesmas "Sīknauda", "Pulksten 12", "Nesaki Nē" (arī tās versija lietuviešu valodā "Nesakyk Ne"), kā arī trīs jauni singli – "Marionete", "Bez skābekļa" un "Akmeņi". Visām dziesmām gan vārdu, gan mūzikas autore ir pati DIONA, un tās tapušas laika gaitā kā stāsti no iegūtās pieredzes, sajūtām un emocijām, no kā kopā būtu iespējams būvēt daļu mūziķes biogrāfijas.

Darbs pie albuma izveides noticis gada garumā, sadarbojoties ar producentu komandu “Varslaff 'n' Edwolf” jeb Armandu Varslavānu un Edgaru Vilcānu.

“Šis ir ļoti liels solis manā mūzikas karjerā, par ko esmu ļoti sajūsmināta. Esmu ļoti gandarīta par paveikto un lepna par to, ka, neraugoties uz to, ka esmu vēl ļoti jauna un darbu pie albuma sāku pēc vidusskolas absolvēšanas, esmu spējusi izveidot albumu pati par saviem līdzekļiem, jo brīdī, kad šķita, ka finanses ir nepielūdzamas un daudz kas man nebūs iespējams, viss tomēr sāka notikt un izdoties. Tas lika man arī vairāk padomāt par to, ka arī šajā situācijā, plānojot to, ko un kā darīt, lai piepildītu savu sapni par debijas albumu, biju kļuvusi par sava veida marioneti, bet tiklīdz no šīm lelles saitēm atbrīvojos, es sapratu, ka viss ir iespējams,” atklāj DIONA.

“Ikvienam reizi pa reizei dzīvē pienāk brīdis, kad viņš kļuvis par marioneti – cits attiecību jūkļos, cits darba dunā, vēl kāds nebeidzamās idejās starp sapņiem un realitāti. Šeit gan ir vērts padomāt par to – kā vārdā? Dziesmā katrs var saklausīt ko atbilstoši savai "marionetes situācijai". Arī albuma nosaukums ir “Marionete” tieši tāpēc, lai uzsvērtu šī vārda nozīmi tā, kā katram tas šķiet vispareizāk, jo marionete nav tikai lelle teātrī. Kad tapa tituldziesma, sajūta bija, ka esmu vienā lielā dzīves teātrī, kurā spēlēju, režisora iedotu lomu, par kuru nav liela prieka. Pēc tam sajūtas par vārdu “marionete” bija vēl īpašākas. Šis vārds aizķer, tas ir tēlains, tāpat kā mans stāsts un dvēsele. Tāpēc atbildes uz to, kas ir marionete, meklējamas katrā pašā,” saka DIONA.

 

Raidījuma laikā DIONA vērtēja Reika skaņdarbu "Rajons ar mani".

“Dziesma par rajonu. Dziesma par draugiem. Lai kādās grūtībās, vai piedzīvojumos mēs nonāktu, cilvēki, ar ko kopā esam auguši, pat, ja atrodas tālu un katrs savā pasaules malā, tomēr ir mums. Un vajadzīgākajos brīžos, gan atmiņās, gan sirdīs, vai reāli fiziski – ir ar mums. Rajons ir manī. Tu vari izņemt džeku no rajona bet nevari izņemt rajonu no džeka. Arī par to ir šis stāsts. Uzaugu Zasā, Zolitūdē, Ziepniekkalnā, zīmējis grafiti, breikojis, repojis un izdzīvojis pilnu hiphop rajona dzīvi,” par singlu izsakās Reiks.

Dziesmas vērtējumu klusieties audio pielikumā!