12.decembrī Muzikālajā Bankā ciemojās izcilais komponists Jānis Lūsēns un dziedātāja Dināra Rudāne

Klausītājus iepriecināja ar jauno dziesmu “Ziemassvētku zvaigzne”. Melodiju ieskaņojuši Ingus Pētersons, Dināra Rudāne un divi talantīgi bērni Elizabete Lukaševiča un Kristians Jasinskis, kuri jau 16. decembrī ar koncertu Rīgā, Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā uzsāks koncertsēriju “Ir klusa nakts”. 

Jānis Lūsēns ir ne tikai „Ziemassvētku zvaigznes” mūzikas, bet arī vārdu autors. ”Šis ir tas retais gadījums, kad dziesma pati atnāk,” stāsta autors. “Pārsteidzoši, ka tas notika, pastaigājoties pa mežu, nevis sēžot pie klavierēm.  Domājot par mūsu Latvijas skaistajiem dievnamiem un gaišo atmosfēru, kas valdīs mūsu šī gada svētku koncertos, radās ne tikai mūzika, bet arī vārdi”. 

Koncertprogramma izskanēs dažādos Latvijas vietās un būs kā dvēseliska un niansēta saruna ar klausītāju, atgriežoties siltās bērnības atmiņās par pirmajiem Ziemassvētkiem ģimenes lokā. Koncertos skanēs Jāņa Lūsēna aranžijas gan tradicionālajām dziesmām, gan I. Kalniņa, M. Brauna, V. Pūces un arī paša J. Lūsēna Ziemassvētku melodijām, kuras jau iemantojušas klausītāju mīlestību.  Kopā ar solistiem muzicēs kameransamblis Jāņa Lūsēna (taustiņinstrumenti) vadībā – Evija Mundeciema (flautas, zvaniņi, perkusijas), Marita Karpa (akordeons) un Jānis Lūsēns jun. (ģitāras).  

Interviju ar Dināru Rudāni un Jāni Lūsēnu klausies audio pielikumā, bet dziesmu un video skaties un klausies šeit: