23. aprīļa Muzikālās Bankas raidījuma pirmajā daļā neklātienē viesojās Valters Pūce, kurš klausītāju vērtējumam nodeva grupas "Dagamba" un dziedātājas Patrishas kopdarbu "Stāvēt tuvāk".

Dziesma "Stāvēt tuvāk" ir stāsts par robežu nojaukšanu, savstarpējo saliedētību un cilvēciskumu vienam pret otru, kas sociālās un fiziskās distancēšanās laikā ir īpaši aktuāli, jo priekšplānā izvirzās garīgās vērtības.

"Dagamba" līderis un dziesmas mūzikas autors Valters Pūce stāsta: “Patiesībā muzikālais karkass tapa pirms aptuveni pusotra gada, un sākotnējā ideja bija parādīt dažādu kultūru līdzāspastāvēšanas burvību un unikalitāti. Patrishas pienesums piešķir mūsu kopdarbam arī aktualitāti tieši pašizolācijas laikā, kad būtiskāk kā jebkad ir nepazaudēt savstarpējo cilvēcību vienam pret otru.”

Daces Pūces režisētais video klips koncentrējas ap šo pašu domu – lai arī esam aicināti bez liekas vajadzības nedoties ārpus mājas, dzīve turpinās, mūziķi muzicē mājās ģimenes lokā un sapņo par to, kad tukšās pilsētu ielas atkal piepildīs ikdienas drūzma un pasaule atgriezīsies ierastajā dzīves ritmā.

Raidījuma otrajā daļā sazvanījāmies ar mūziķi Matīsu Pavītolu, kurš savam tēvam Jurim Pavītolam dzimšanas dienā dāvāja dziesmu "Mans zēns". Kā tas notika - klausieties audio pielikumā.