19. novembra Muzikālajā Bankā neklātienē viesojās mūziķis Atis Zviedris - gan kā solo mākslinieks, gan kā kā grupas "The Rolltones" līderis. Mūziķis klausītāju vērtējumam nodeva uzreiz divas dziesmas - "Savāda ēna", kuru viņš iedziedājis kā solists, kā arī "Asaras riest", kura tapusi ar grupu "The Rolltones".

Dziesma "Asaras riest" ir ne vien jauns singls, bet arī priekšvēstnesis jaunajam albumam latviešu valodā, ko paredzēts izdot 2021. gada sākumā. Dziesmas teksta autors ir dzejnieks Juris Būmeisters. Viņa dzejoļu krājumu “Juris Būmeisters. Dzeja” skaņdarba autoram Valteram Sprūdžam uzdāvināja ilglaicīgs muzikālais kolēģis, dzejnieka mazdēls Kārlis Būmeisters. Sprūdžam, lasot dzejoļu krājumu, ļoti iepatikās dzejnieka izteiktā pašironija, kas saskatāma šajās dzejas rindās.

"Dzejolī rakstīts “mūziku ienīstu, dzejas – tās nevaru ciest”, kas man lika pasmaidīt, lai gan kopumā dzejolis ir visai tumšs. Nodomāju – ja es uzrakstītu dziesmu ar šādu tekstu, tad ironiskais aplis būtu pilnībā noslēdzies," atklāj Valters. Kā smej grupas bundzinieks Uģis Eihvalds: “Tāpat jau mūs visi par roltoniņiem sauc.”

Savukārt grupas balss, dziedātājs Atis Zviedris, stāsta: “Es domāju, ka arī laiks, kad mani asociēja ar vārdu Flame, ko izmantoju, piedaloties TV šovā “Talantu fabrika”, ir pagājis. Izdodot savas jaunās dziesmas, ko izpildu kā solo mākslinieks, jau sen izmantoju savu vārdu, tāpēc domāju, ka beidzot pienācis laiks vecās iesaukas atmest. Taču, ja ilglaicīgie fani, kuri ir bijuši ar mani kopā arī fabrikas laikos, vēlēsies mani vēl nosaukt par Flame, par to noteikti nedusmošos.”

 

‘’Dziesma "Savāda ēna" tapusi nedaudz vairāk, kā pirms gada. Pirmā versija bija lēnais gabals, kuru sarakstīju vēlu vakarā, sēžot pustumsā, savā darba istabā. Mūzika un vārdi pieteicās paši un es sajutos kā instruments, augstākas varas rokās! Atminos, ka tovakar biju ļoti emocionāls un pēc dziesmas uzrakstīšanas mentāli sabruku. Bet tā mēdz notikt un, jo vairāk rakstu mūziku, jo vairāk saprotu, ka tā ir daļa no radošā procesa,’’ tā par skaņdarbu saka mūziķis.

‘’Dziesmas sajūta, kādu dzirdat šajā ierakstā, radās apzināti, jo vēlējos skaņdarbu ietērpt savādāk. Esmu no sirds pateicīgs producentam un lieliskam mūziķim, Jānim Ķerim, par milzīgo darbu, kas ieguldīts, lai dziesma skanētu tā, kā tā skan šobrīd!’’ turpina Atis. ‘’Tā pat paldies Kasparam Lastovskim, kurš palīdzēja ar skaņu celiņu ierakstu, uzslavas pelnījis Mārtiņš Burkevics par sabalansēto studijas miksu un liels paldies igauņu producentam Allan Kasuk par dziesmas gala skanējumu!’’

‘’Savāda Ēna’’ video veidotājs ir Kaspars Eniņš.

‘’Bieži dzīvē šaustām sevi par lietām, kas pagātnē izdarītas vai nepadarītas. Ēdam sev matus no galvas, ja nespējam no tām mācīties!’’ tā par dziesmas sajūtām stāsta video veidotājs Kaspars Eniņš. ‘’Manuprāt, Kaspars lieliski uztvēris dziesmas pamata motīvu un video ir izdevies,’’ pastāstīja Atis Zviedris.