22. aprīļa Muzikālajā Bankā neklātienē viesojās mūziķis Arstarulsmirus, kurš klausītāju vērtējumam nodeva savu jauno dziesmu ”Pa milimetram”, kas ir pirmais oficiālais singls no šī gada pavasarī gaidāmā albuma “Pie zemes”. 

“Dziesmas vēstījums atspoguļo tiekšanos atrisināt iekšējo konfliktu brīžos, kad, uzstādot lielus un tālus mērķus, rodas nepacietība un pretestība attiecībā pret pakāpenisku virzību uz tiem.

Skaņdarba tematika esošajā periodā var būt īpaši aktuāla, kad daudzi no mums ir spiesti strādāt no mājām, kur nereti zūd robežas starp darbu un citām dzīves jomām. Tādējādi saguruma pārņemti piedzīvojam izmaiņas uztverē, kad mūsu pakapeniskā, tā teikt, “pa milimetram”, virzība  uz saviem mērķiem kļūst nemanāma, jo esam sākuši padarīto mērīt tikai nu vienīgi “metros”,” tā Arstarulsmirus.

Albums “Pie zemes” būs otrais no gaidāmo četru “Vēlējuma dziesmu” albumu cikla, kurā katrs no albumiem metaforiski atspoguļos kādu no četrām stihijām - ūdens, zeme, uguns, gaiss. Otrais cikla albums veltīts zemes tematikai, dziesmu tekstos iekļaujot to simbolizējošas izpausmes un asociācijas - daba, kā dzīvības pamats, pašizziņas centieni, atteicības ar sevi un apkārtējiem, pakāpeniska un vienmēr esoša transformāciju u.c.

Darbu pie jaunā saturiskā virziena, ko mūziķis dēvē par “Vēlējuma dziesmām”, Arstarulsmirus uzsāka pirms ilgāka laika. Vēlējuma dziesmu mērķis ir vairot vērīgāku un līdzjūtīgāku attieksmi pret cilvēka iekšējo pasauli, kā arī atspoguļot sirsnīgu, atbalstošu un cieņpilnu nostāju savstarpējās attiecībās.

 

Raidījuma laikā Arstarulsmirus piedalījās MĒRVIENĪBU SPĒLĒ. Mēs atskaņojām dziesmas, kurās tiek apdziedāta kāda mērvienība. Mūziķim bija jāatpazīst šie skaņdarbi!  Kā viņam veicās - klausieties audio pielikumā!