24. novembra Muzikālās bankas viesi bija jaunās muzikālās apvienības "Atspulgi" dalībnieki - Ilze Rijniece un Pauls Arnicāns. Viņi klausītāju vērtējumam nodeva savu skaņdarbu "Par viņu", kurā ar smaidu tiek stāstīts par plaši izplatītiem vīrieša un sievietes attiecību dinamikas maldiem. 

Mūziķus iedvesmo pastāstiņi no reālās dzīves, tādēļ arī apvienībai dots nosaukums "Atspulgi", jo dziesmās tiek atainotas mirkļa pārdomas, aktualitātes un iespaidi. Arī pirmo singlu “Par viņu” iedvesmojuši stāsti no interneta dzīlēm.

"Sērfojot internetā, publiskajā sociālajā vidē redzēju situācijas, lasīju rakstus par vīriešiem, kuriem ir maldīgi priekšstati par to, kādai jābūt attiecību dinamikai starp vīrieti un sievieti. Stereotipiski liekas, lai piesaistītu sievietes uzmanību - tev jābūt mašīnai, dzīvoklim, fiziskajai formai un citiem ārējiem apstākļiem, un meitenes tev pašas lips klāt, kā bites medus traukam. Bet nepietiek sakrāt noteiktas īpašības kā punktus, lai tiktu pie balvas. Tev tā vai tā ir jāuzņemas iniciatīva, iecerētā jāuzrunā un jāatzīstas simpātijās," dziesmas stāstu atklāj Pauls.

 

"Šī ir dziesma, kas iedrošina spert pirmo soli," viņu papildina Ilze.

Ilze Rijniece pazīstama ar savu darbību plašā muzikālajā laukā - viņa piedalījusies dažādos popmūzikas projektos, TV šovos, darbojusies ar post-folk žanrā un komponējusi muzikāliem uzvedumiem. Arī ģitārists Pauls Arnicāns dzirdams dažādos muzikālos projektos - sadarbojoties gan ar hiphopa apvienību “Kreisais Krasts”, gan grupu “Audiokvartāls” un kori “Skani”. Kad abi apjautuši saskanīgo pieeju dziesmu rakstīšanai, nolēmuši izveidot muzikālo apvienību “Atspulgi”, kuras sastāvs varētu brīvi mainīties.

“Latvijā mūziķu saime ir tik maza, visi ir nodarbināti vairākos projektos. Tāpēc sapratām, ka dziesmas rakstīsim jebkurā gadījumā un citus mūziķus uzaicināsim pievienoties ierakstos vai koncertos.” 

Dziesmas “Par viņu” radīšanā iesaistījušies arī Didzis Soste un Pauls Eglītis, bet ierakstu un pēcapstrādi veicis producents Armands Varslavāns. 

 

Raidījuma laikā muzikālās apvienības "Atspulgi" mūziķi vērtēja grupas "The Sound Poets" jauno dziesmu "Nestandarta projekts". Viņu vērtējumu klausieties audio pielikumā!