13. decembra Muzikālas bankas viešņas bija - jaunā mūziķe Karlīne Anna Ērgle un jau muzikāli pieredzējusī māksliniece Agnese Rakovska. Viņām apvienojoties klajā nākusi ar sirsnības un sajūtām piepildīta dziesma "Bērnība". Abas mūziķes dziesmu uzrakstīja kopā “Zvaigznāja” studijā, darbojoties dziesmu sesijās un attīstot savu dziesmu rakstīšanas prasmi.

Karlīne ir trīspadsmit gadus veca meitene, kura iemīļojusi mūziku un vēlas šajā nozarē attīstīt arī sevi. Mūziku padziļināti apgūst Rīgas Doma kora skolā 7. klasē. Rakovska ir pamanījusi meitenes talantu un abas kopā mūzikas un izglītības platformā “Zvaigznājs” radīja jaunas dziesmas, no kurām “Bērnība” šķita visaktuālākā ne tikai pašai Karlīnei bet arī Agnesei, tāpēc nolemts dziesmu iedziedāt kopā.

Rakovska atzīst, ka šī dziesma ir kā sentimentālas atmiņas par pagātni, par bērnību, savukārt Karlīnei tas ir skats nākotnē, domas par savu tālāko ceļu un sapņiem. Karlīne savā vecumā ir jau pārāk liela, lai spēlētos ar lellēm, bet vēl aizvien pārāk maza, lai darītu nopietnas pieaugušo lietas. Tāpēc viņas vecums ir ļoti interesants un liek atskatīties ar sentimentālu skatu pagātnē, kā arī domāt par to, kas tad mūs tālāk sagaida? Tas viss raisa jautājumu – kas ir tas brīdis, kad tad mēs īsti pieaugam? Dziesmas tematika ir aktuāla ne tikai gados jauniem cilvēkiem, bet arī visiem tiem, kuri atceras bērnību un sapņus, kas reiz bijuši tikai trakas idejas.

Dziesmai “Bērnība” tapis arī videoklips, kurā piedalās abas dziedātājas. Tajā redzamas ainas no “Zvaigznāja” studijas, kur abas dziedātājas satikās un radīja dziesmu, kā arī daļa klipa filmēta pie jūras, simboliski attēlojot cilvēka emocionālo pasauli un alkas pēc nezināmā.

 

Raidījuma laikā Karlīne un Agnese vērtēja Ivo Grīsniņa Grīšļa dziesmu "Nāc". Vai viņām tā patika? Klausieties audio pielikumā!