Muzikālās Bankas 4. maija - svētku raidījumā dziedātāja Antra Stafecka klausītājiem piedāvā īpašu, patriotisku dziesmu "Brīvība".

Dziesmas “Brīvība” mūzikas autore ir pati Antra, kura aranžējumu veidojusi kopā ar Kristapu Krievkalnu, bet teksta autore ir Ilze Mūrniece. Dziesmas ierakstā kopā ar solisti piedalījušies arī Zemessardzes orķestris Nacionālo bruņoto spēku galvenā diriģenta un Zemessardzes orķestra priekšnieka kapteiņa Anda Kareļa vadībā, Zemessardzes koris “Stars” vecākā zemessarga Ārija Šķepasta vadībā, kā arī ģitārists Jānis Čubars.

Dziesma “Brīvība” radīta ar mērķi iedvesmot un atgādināt par mūsu tautas vērtībām – vienotību, neatkarību un brīvību.

            Antra Stafecka stāsta:

“Iepriekšējais gads nevienam no mums nav bijis viegls. Dažreiz ir pietrūcis iedvesmas un spēka ticēt nākotnei, tomēr es vienmēr esmu bijusi optimiste. Un tieši tāpēc zināju, kādā virzienā man ir jādodas. Iedvesma. Ticība. Cerība.

Ar manu mammu Ilzi Mūrnieci mums ir izveidojies lielisks un radošs duets, radot jaunas dziesmas, jo abas domājam un jūtam ļoti līdzīgi. Palīdzēt cilvēkiem un sabiedrībai nepadoties un doties tikai uz priekšu, sargāt mūsu cilvēciskās vērtības caur dziesmu ir tas, ko varam dot no sevis. Kopā mēs varam tik daudz! Vajag tikai ticēt un darīt!

Dziesmas tapšanas procesā ir piedalījusies milzīga un varena komanda. Kristaps Krievkalns aranžējumā radījis brīnišķīgu un tēmai piestāvošu muzikālo skanējumu, Jānis Čubars iespēlējis spēcīgu ģitāras partiju. Zemessardzes orķestra un kora devums ir vienreizējs. Gan orķestris, gan koris ar savu bagātīgo skanējumu dziesmā ir radījuši tieši to spēcīgi patriotisko izjūtu, kas ir visas dziesmas pamatā. Esmu pateicīga Zemessardzes orķestra komandai par skaisto dziesmas video versiju.”
 

 

Šodien mēs svinam - 1990. gada 4. maijā Augstākā padome ar 138 deputātu balsīm pieņēma deklarāciju "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu", tāpēc šoreiz piedāvājām Antrai piedalīties PATRIOTISKĀ SPĒLĒ. Dziedātājai bija jāatbild uz trīs jautājumiem par latviešiem un Latviju. Kādas bijas viņas atbildes? Klausieties audio pielikumā!