27. jūnija Muzikālajā Bankā viesojās dziedātāja Aminata un mūziķis Toms Mikāls, kuri klausītāju vērtējumam nodeva mākslinieces jauno dziesmu "Maiga vara". Šī ir pirmā Aminatas dziesma latviešu valodā. Jaunajam skaņdarbam dots nosaukums "Maiga vaira", un kā vēsta mūziķe, tas ir īpaši juteklisks stāsts par sevis apzināšanos, ko tekstā ietērpis Jānis Šipkēvics jeb Shipsea no grupas "Instrumenti".

"Šo dziesmu sasaistu ar savu individuālo stāstu un atklāsmēm par sevi. Man šobrīd ļoti aktuāla ir tēma par sevis pieņemšanu, mīlestību pret sevi. Agrāk man likās, ka nemitīgi jābūt pašai labākajai, lai kāds mani mīlētu un cienītu. Tajā skaitā es pati sevi. Taču esmu sapratusi, ka mīlestība pret sevi nav jānopelna. To varu ieteikt arī visiem saviem klausītājiem - mīliet sevi, novērtējiet to, kādi jūs patiešām esiet," tā dziedātāja.

Kā norāda Aminata, viņa līdz šai atziņai nonākusi caur vairākām neveiksmēm. Jaunais singls dēvējams par viņas līdz šim intīmāko skaņdarbu.

"Neveiksme pēc neveiksmes līdz pārvērtos par cilvēku, ko pati nevarētu cienīt un mīlēt, jo patiku sev tikai tad, kad jutos kā uzvarētāja. Un šādā veidā, iedzīta stūrī, biju spiesta sākt sevi pieņemt un mīlēt, jo mūžīgi sevi noniecināt nav iespējams," stāsta dziedātāja.

Vispirms tapusi dziesmas angliskā versija, tādēļ Aminata ironizē, ka viņas pirmā dziesma latviešu valodā uzrakstīta kopā ar ārzemniekiem. "Maiga vara" mūzikas līdzautori ir labi dziedātājas draugi un kolēģi: dāņu producents Jonas Brøgger Filtenborg un viņa zviedru kolēģis Rickard Bonde Truumeel.

Tā kā šī ir PIRMĀ Aminatas dziesma latviešu valodā, viņa to atskaņoja dzīvajā izpildījumā -  īpašā piano versijā. Kā tas skanēja klausieties audio pielikumā.

Par savu favorītu balso šeit!