17. septembra Muzikālajā Bankā viesojās trīs dziedātājas - Aminata un grupas "Tautumeitas" dalībnieces -  Lauma Bērza un Aurēlija Rancāne. Dāmas prezentēja savu kopdarbu – dziesmu “Dzīvot citādāk”!

Jaunā singla autore ir Aminata kopā ar Jāni Šipkēvicu jeb Shipsea, kurš palīdzējis radīt dziesmas tekstu. Savukārt aranžējuma autors ir Kaspars Ansons.

"Radīt šādu dziesmu iedvesmoja man apkārt esošo sieviešu stāsti," stāsta "Dzīvot citādāk" autore.

"Runa ir par manu māti, vecmāmiņu, tantēm, draudzenēm. Viņas gājušas cauri dažādām, citreiz pat neiedomājamām grūtībām, bet visas vieno spēja pat pēc vairākiem kritieniem tomēr piecelties, nesalūzt un iet tālāk ar smaidu sejā."

Aminata jaunajā dziesmā ielikusi gan apbrīnu, gan lepnumu par šādām sievietēm, ko var uztvert kā patiesu atbalstu pašai. 

"Dažkārt es brīnos, cik ļoti mēs paši sev darām pāri, izdomājam dažādus ierobežojumus un iemeslus, kāpēc nevaram dzīvot tā, kā mums patiesībā gribas..." papildina Aminata. "Pietiek reiz durt adatas savā ādā!"

"Kopā ar "Tautumeitām" man ļoti gribējās šajā dziesmā radīt tādu kā sieviešu kopības sajūtu," rezumē Aminata. "Pateikt, ka mēs, sievietes, esam spēks, kad esam kopā! Šajā gadījumā ideja par sadarbību ar "Tautumeitām" atnāca uzreiz, un biju neaprakstāmi priecīga, ka viņas piekrita."

"Šī ir pirmā reize, kad "Tautumeitas" ieraksta dziesmu, kas nav tautasdziesma," uzsver "Tautumeitu" vadītāja Asnate Rancāne. "Ja ar melodijām spēlējamies un atļaujamies tās mainīt, kā arī sacerēt pašas, tad vārdi mums vienmēr bijuši no tautas dziesmām. Taču, sadarbojoties ar Aminatu, nolēmām ļauties tam, kur šī dziesma mūs ved. Aminatai bija ļoti skaidra un izlolota vīzija par šo sadarbību. Lai arī dziesmas stils mums ir kas jauns, tās vibrācijas, kas valdīja mūsu starpā, nebija mums svešas."

Raidījuma laikā dziedātājas piedalījās jautājumu spēlē "Nezināmais par!". Raidījuma vadītāja Baiba Palkavniece katrai no meitenēm jautāja -  “Ko, tavuprāt, Tu dari citādāk, kā pārējie”. Kādas bija viņu atbildes klausieties audio pielikumā.

Par savu favorītu balso šeit!