2. marta Muzikālajā Bankā neklātienē viesojās leģendārais mūziķis Ainars Virga, kurš klausītāju vērtējumam nodeva savu jaunāko veikumu - skaņdarbu “Sargā savu dvēselīti”. Dziesma tapusi sadarbojoties ar mūziķi Gati Gaugeru un dzejnieku Guntaru Raču.

Dziesmas pirmie aizmetņi ir meklējami 2020. gada pavasarī, kad tika nospēlētas dziesmas pirmās notis un izdziedāti tās pirmie vārdi. Pēc nelielas telefona sarunas Ainars un Gatis nolēma kopīgiem spēkiem to aizvest līdz klausītājiem. Nu, darbs ir padarīts, un par rezultātu ir apmierināti visi procesā iesaistītie.    

Ieraksta tapšanā bez Ainara Virgas un Gata Gaugera piedalās arī tādi zināmi mūziķi kā Mārtiņš Burkevics, Jānis Kalniņš un Vilnis Krieviņš. Dziesmas ierakstu un miksēšanu veica  Mārtiņš Burkevics, bet māsterēja Gints Sola. 

 

Ainara Virgas jaunā dziesma mums atgādināja par klasisko „Dziesma par spēli”, jeb „Dvēselīte”, kuras autori ir  Mārtiņs Brauns un Jānis Peters. Dziesma uzrakstīta 1981. gadā Rīgas Kinostudijas filmai "Spēle", kurā to dziedāja Rīgas Operetes teātra solists Tālis Valdis, īstajā vārdā Tālivaldis Pēkšēns. 1982. gadā "Mikrofona" aptaujā "Dziesma par spēli" Brauna grupas "Sīpoli" priekšnesumā ieguva 9. vietu. Ir vairāki mākslinieki, kuri ir izdziedājuši šo leģendāro dziesmu. Vai Ainars, noklausoties dziesmu fragmentus, tos spēja atpazīt? Klausieties audio pielikumā!