Šogad tūlīt pēc Aijas dzimšanas dienas, Latgales vēstniecībā GORS un VEF Kultūras pilī tika organizēti īpaši dziedātājai veltīti piemiņas koncerti.

«Aijas īsais, bet piepildītais mūžs, spilgtā personība, talants, neatkārtojamā balss un dziesmu teksti joprojām žilbina un pārsteidz daudzus viņas talanta cienītājus un klausītājus. Jau ir apritējuši astoņpadsmit gadi, kopš Aija ir «zem citām debesīm», taču viņas balss skanam radio joprojām dzirdama gandrīz katru dienu.

1967. gada 25. septembrī Rēzeknē dzimusī Aija bija vienkāršu ļaužu bērns. Tētis, šoferis, iemācīja meitai nospēlēt pirmos akordus uz akordeona. Pati savu akordeonu Aija dabūja piecarpus gadu vecumā, taču meitene pati tiecās pēc klavierēm, kuru melnbaltie taustiņi sniedza daudz vairāk iespēju vispirms atkārtot dzirdētas melodijas, tad izmēģināt spēkus improvizācijā. Skolā vienmēr zināja, kur meklējama Aija, kad meitene bija pagaisusi: protams, pie klavierēm!

Par spīti smagajai slimībai un operācijām, Aija radīja mūziku līdz teju pēdējai stundiņai. Ieskaņoti deviņi soloalbumi, kuru aranžējumi lielākoties tapuši sadarbībā ar producentu Andri Šīrantu. To vidū gan septiņas Aijas oriģināldziesmu programmas, gan arī divi latgaliešu tautasdziesmu apkopojumi: Tev un vientulībai ’95; Mīlestības tango ’96; Vēju varavīksne ’97; Tev līdzās ’99; Kāzas Latgalē ‘2000; Kaprīzā meitene ‘2000; Večerinka Latgalē ‘2002; Ar manām ugunīm nespēlē ‘2002; Zem citām debesīm ‘2003.

Dziedātājas un dziesmu autores Aijas Rimšas dzīves gaitas noslēdzās 2005. gada 14. oktobrī. 2015. gada 17. oktobrī bija pirmizrāde dokumentālajai filmai par mūziķi „Īsamirdzi zvaigznem liedza”, un filma tika izrādīta daudzviet Latvijā. Par godu Aijas pusgadsimta jubilejai izdots viņas dziesmu lirikas izdevums Aijas dziesmu klade,» šādus vārdus Aijai veltījusi Daiga Mazvērsīte. 

Aijai Rimšai – meitenei no pilsētas Latgales sirdī – dārgas bija trīs lietas: dzimtais novads, ģimene un dēli. Draiskajās un skumjajās dziesmās, kurām gan mūziku, gan tekstu rakstīja Aija pati, tika izdzīvota ticība, cerība un mīlestība, ar kurām varēja darīt brīnumus.

Aija bija cilvēks, kas nesa Latgales, Rēzeknes vārdu plašajā pasaulē. Savu paldies Aijai un Aijas mammai mēs gribam teikt caur atceres koncertu „Zem citām debesīm”.

Koncertā piedalījās: – Guntra Kuzmina, Ēriks Gruzniņš, Raitis Treijs („Zeļļi”), Normunds Liepiņš, Juris Ostrovskis ( „Patrioti.lg”), Gints Ločmelis ( „Gins un Es”, Andris Šīrants („Vēja runa”), Gita Dukaļska („Starpbrīdis”), grupa „Bruģis”, Andris Eriņš, „Dricānu dominante”, vokālā studija "Skonai"  un citi viesi. Pavadošie mūziķi: Ingars Viļums (bass), Andris Buiķis (baungas), Juris Skrajāns (ģitāra), Artūrs Kloppe (akardeons), Sandris Sproģis (taustiņi).

„Klausieties, cilvēki, cik skaistas dziesmas sacerējusi tauta. Es tās dziedu un dziedāšu jums. Dziedāšu arī tad, kad manis vairs nebūs... Klausieties, nenolaidiet spārnus un neskumstiet! Gadsimtiem cauri dziesma, pašas tautas sacerēta un dziedāta, palīdzējusi uzvarēt bēdas un grūtības. Klausieties, dziediet, cīnieties par sevi, saviem tuvākajiem! Dariet to tā, kā es to darīju – dziedot,” tā, aizejot mūžības dārzos, mums novēlēja Aija.