Arī „Latviešiem pasaulē” notikuma Nr.1 Latvijā un pasaulē it visur, kur mīt latvieši - Saeimas vēlēšanu gaidās. Ārvalstīs Latvijas pilsoņiem būs iespēja nobalsot 80 vēlēšanu iecirkņos - viskuplākā skaitā 11 - ASV, deviņos - Apvienotajā karalistē, bet astoņos - Vācijā. Vēlēšanu priekšvakarā paviesosimies  vienā no tiem - Latviešu centrā „Bērzaine” Freiburgā, lai tiktos ar vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju Inesi Avenu. Kaut gan darba netrūkst, rūpējoties par vēlēšanu iecirkņa iekārtošanu un procedūras ievērošanu, tomēr „Bērzainē” gādā par to, lai vēlēšanas izvērstos par īstu svētku dienu: Lielajos katlos jau kūp gardā, īpašā, turpat, Bērzainē, augušo Hokaido ķirbju zupa un ukraiņu draugu gatavotais borščs, ar ko tiks cienāti balsotāji. Ar minikoncertiem visas dienas garumā priecēs Eslingenas orķestris, bet vakaru iecerēts pavadīt sarunās un sadziedoties.

Somijā durvis vērs vēlēšanu iecirknis Latvijas vēstniecībā Helsinkos. „Latviešiem pasaulē” Somijas latviešus un balsotgribošos iebraucējus no Latvijas uzrunāja Latvijas vēstniece Somijas Republikā Dace Treija-Masī. Viņa iepriekš strādājusi Latvijas vēstniecībā Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē, bijusi Latvijas vēstniece Japānā, kā arī nerezidējošā vēstniece Austrālijā un Jaunzēlandē un tikai šovasar sākusi pildīt vēstnieces pienākumus Somijā.

Savukārt par muzikālo akcentu „Latviešiem pasaulē” parūpējās divi mūziķi - tēvs un meita, kuri jau 10 gadus dzīvo katrs savā pasaules malā. LR2 ēterā satiksies populārais grupas „Klaidonis” līderis Māris Sloka un viņa meita Evija Sloka (attēlā). Evija savulaik plašāku atpazīstamību ieguva TV šovā "O!Kartes akadēmija", vēlāk devās studēt mūziku uz Lielbritāniju, bet nu jau vairākus gadus mīt Amerikā, kur pasniedz mūzikas stundas, pati muzicē un ir visai pieprasīta dažādās latviešu ballītēs un citos pasākumos. „Taču skumjas pēc Latvijas nekad nepazūd un, laikam ejot, nemazinās. Amerika tagad ir manas mājas, bet manas saknes joprojām ir Latvijā!” - tā atzīst Evija Sloka, un nesen nākusi klajā viņas iedziedātā Jāņa Lūsēna dziesma “Skumjas”.