Laikā, kad lielākā daļa visas pasaules latviešu bauda ziemu un priecājas par sniegu, devāmies uz vasaru un saules sasildīto zemi Austrāliju. Latvijā meteorologi gadu mijā prognozē vēl nepieredzētu karstumu - plus 10 grādus, savukārt Austrālijas dienvidu krasta pilsēta Adelaide Jauno gadu sveiks ar +31! Turklāt laikā, kad LR2 ēterā skanēs raidījums Latviešiem pasaulē”, Amerikas krastā būs tikko ausis gada priekšpēdējās dienas rīts, Eiropā jau būs pienācis vakars, bet Austrālijā būs krietni pāri pusnaktij un būs sākusies gada pēdējā diena - 31. decembris.

Tomēr nedz klimatiskās, nedz pulksteņlaika atšķirības nebūs par šķērsli tam, lai „Latviešiem pasaulē” neizmantotu iespēju paviesoties pasaules mazākajā kontinentā, kas vienlaikus ir pēc platības sestā lielākā pasaules valsts. LR2 ētera telefona zvans bbija pietiekoši skaļš un pamodināja Adelaides Latviešu skolas pārzini Mārīti Rumpi. Mārīte ir viena no darbīgās komandas, kura Adelaidē organizē 3x3 nometni „Dzintarkrasts”, kas dalībniekus pulcēs pašā jaunā gada sākumā. Nedēļas garumā notiks gan folkloras un muzicēšanas, gan latvisko rotu darināšanas, rokdarbu, aušanas un tautisko somiņu šūšanas ievirzes. Īpaši saviļņojošs notikums solās būt vakara “Jūras daudzinājums” jūras krastā ar stilizētu ugunskuru.

Savukārt vēl vecā gada izskaņa Adelaidē tiek aizvadīta 37. Austrālijas latviešu Jaunatnes dienu zīmē. Turp no Latvijas tālu ceļu mērojis Jauniešu koris BALSIS, kurš uzstājies atklāšanas koncertā. Jaunatnes dienu turpinājumā sekojis Tautas deju uzvedums un Sadziedāšanās vakars. BALSU diriģents Ints Teterovskis (attēlā), solījis „sadziedāties” līdz 3 naktī, lai varētu pievienoties „Latviešiem pasaulē”, dalīties karstākajos iespaidos un pastāstīt par kora turpmākajām gaitām: meistarklasēm kopīgi ar Austrālijas latviešiem, kurās tiks apgūts XXVII Vispārējo latviešu dziesmusvētku repertuārs, bez tam BALSIS pirmo reizi piedalīsies Sidnejas festivālā, kas ir lielākais un prestižākais ikgadējais mākslu festivāls Austrālijā, tālāk kora ceļš vedīs uz Melburnu, bet pēc tam vēlreiz viņus varēs sastapt koncertos Sidnejā.