Nākamās nedēļas nogale Latvijā būs zīmīga ar to, ka malu malās grābs, tīrīs, stādīs, pucēs un labiekārtos - Latvijā norisināsies ikpavasara Lielā Talka. Talkot pošas gan Latvijā, gan arī citviet pasaulē, piemēram Anglijas latviešu un Daugavas Vanagu īpašumā „Straumēnos”, kur mīļi gaidīti visi darboties gribētāji. Savukārt nedēļu vēlāk, uzposta un skaista, Latvija svinēs 4. maiju - savu Neatkarības atjaunošanas dienu. Un, protams, svinēs ne tikai Latvijā. „Latviešiem pasaulē” ielūkojās gaidāmajos svētku pasākumos Somijā un Austrijā.

Anglijas latviešu īpašumā „Straumēni” lāpstas, ķeras, grābekļi, kapļi un zāģi jau „iesildīti”, jo šajā pavasarī tur jau vairākās nedēļu nogalēs notikušas kopā sanākšanas un sakopšanas. Bet darāmā vēl esot daudz un visiem pietikšot - tā teic viena no „Straumēnu” Lielās Talkas organizatorēm Laura Liepiņa. Čaklos talciniekus gaida dīķis, kuru Straumēnu ļaudis lepni saucot par ezeriņu. Tas esot izrakts 1983. gadā, bet šobrīd tā apkārtne tagad esot krūmu pārņemta. Vēl esot iecerēts no kritušajiem kokiem iztīrīt mežu un atjaunot krāšņo rožu dārzu. Tāpēc ikvienam iespēja atvest un iedēstīt savu rozi. „Straumēnu” brīvprātīgo komanda parūpēšoties par talcinieku pabarošanu, bet vakarā solīta lustīga dārza balle!

Latviešu - somu jauktais koris „Ziemeļmeita” sava diriģenta Ilmāra Millera vadībā jau kopš gada sākumā gatavojas Latvijas neatkarības atjaunošanas svinībām un Helsinku Klints baznīcā (Temppeliaukion kirkko) ielūdz uz vērienīgu koncertuzvedumu „Daugava – Väinäjoki, Brauns/Rainis/Čaks”. Tajā skanēs Māriņa Brauna dziesmu cikla ”Daugava” iestudējums ar Raiņa vārdiem un vārsmas no Aleksandra Čaka poēmas “Mūžības skartie”. Koncertā būs apvienojušies četri kori - kopā ar „Ziemeļmeitu” uzstāsies arī  Ādažu jauktais koris „Saknes”, Luksembrugas latviešu koris „Meluzīna” un Kopenhāges latviešu koris „In corde meo”.

Tikmēr Austrijā, Grācā par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai visi laipni gaidīti uz pirmo Latvijas kultūras dienu "Ielūdz Latvija". Tajā klausītājus priecēs soprāns Anna Amanda Stolere, pianistes Katrina Kroja un Ieva Oša, flautiste Dita Krenberga, čellists Raimonds Ledickis un viesos būs ieradies Siguldas jauktais koris „Spārni”. Bet ar "Latvijas loma sporta pasaulē" iepazīstinās Olimpiskais čempions bobslejā Jānis Ķipurs. Gaidāmo pasākumu „Latviešiem pasaulē” ieskicēja  Grācas latviešu kultūras biedrības vadītāja Ilze Dūmiņa-Kroja.