Sportot ir forši” - tā apgalvo aktīvie Eiropas latvieši, aicinot izbaudīt kustību azartu ikgadējā brīvdabas sporta festivālā „Olimpiskais Lāčplēsis”, kas šogad norisinās trīs valstīs – Zviedrijā, Vācijā un Dānijā un kura galvenais mērķis ir kopā ar latviešiem pavadīt aktīvu nedēļas nogali. Sporta aktivitātes aptver vairāk nekā 15 dažādas Olimpiskā Lāčplēša cienīgas disciplīnas visām gaumēm un spējām, kā arī pašiem stiprākajiem dota iespēja piedalīties Lāčplēša izaicinājumā.

Zviedrijas dalībnieki jau parūpējušies par rekordiem, arī Vācijā ar vairāk nekā 40 dalībniekiem, kur cita starpā notikusi pirmā basketbola spēle Olimpiskā Lāčplēša vēsturē, sportiskā nedēļas nogale jau aizvadīta. Nu, stafete nodota Dānijai. Par to, uz kādiem izaicinājumiem  gatavi turienes „lāčplēši”, „Latviešiem pasaulē”,  atklāja Eiropas Latviešu apvienības Sporta un aktīva dzīvesveida nozares vadītājs Raivis Orba un Olimpiskā Lāčplēša projekta vadītāja Zane Dravante.

Savukārt Zviedrijas Latviešu apvienībai, kas apvieno septiņas nodaļas dažādās valsts malās un vairāk nekā 1000 biedru, līdztekus sportam aktuāli arī citi notikumi: ar jautru teātra uzvedumu “Gailītis no lauku sētas” jaunais mācību gads sācies Stokholmas Latviešu skolā; Dienvidzviedrijā priecājas, ka arī viņiem beidzot būs sava latviešu skoliņa; lai nekad neaizmirstu totalitārisma sekas, 23. augustā iedegtas svecītes pie piemiņas pieminekļa Brīvības avotam, bet nedēļas nogalē tiks svinētas tradicionālās Baltiešu dienas. „Latviešiem pasaulē” tikāmies ar Zviedrijas Latviešu apvienības priekšsēdi Dainu Millers-Dalsjö