Ar balti klātiem galdiem latvieši visā pasaulē svinēja 4.maiju - Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas svētkus: virtuāli vai klātienē (kā nu kurā vietā to atļāva epidemioloģiskie drošības noteikumi) mūsu tautieši pulcējās Jaunzēlandē - Oklendā un Kraistčērčā, Austrālijā - Tālavā un Adelaidē, ASV - Dienvidkalifornijā un Vašingtonā, Eiropā - Īrijā, Beģijā, Norvēģijā un citviet.

„Latviešiem pasaulē” apciemoja Bergenu Norvēģijā, kur Bergenas latviešu amatierteātris  LATIBergen un tā vadītāja Liara Ozola aicināja uz salidojumu “Teātru pavasaris Bergenā”. Zoom tiešsaistē satikās dalībnieki no 20 latviešu amatierteātriem visā plašajā pasaulē - no Sanfrancisko līča līdz pat pašai Austrālijai, pa ceļam pusi Eiropas aptverot. Notika ne tikai fantastiska kopābūšana un draudzēšanās, bet arī talantu šovs, meistarklases, labākā aktiera un aktrises apbalvošana, atmiņu stunda un, protams, Latvijas neatkarības atjaunošanas dienas svinības.

Arī Īrijā klāja baltus galdautus, pacēla un godāja lielus un mazus Latvijas karogus. Šoreiz “Latviešiem pasaulē” viešņa bija Latvijas lepnums Īrijā 2019 nominācijā “Ar deju par Latviju” - TDK “Karbunkulis” ilggadējā vadītāja Solveiga Slaidiņa. Pagājušajā pavasarī Solveiga uzrunāja latviešu deju kolektīvu vadītājas visā pasaulē, lai 12 valstīs tiktu izdejots dejas stāsts “Es atnācu uguntiņu”. Savukārt šogad “Karbunkulim”nozīmīga 15 gadu jubileja un top kopīga Atmiņu fotogrāmata.