„Latviešiem pasaulē” šoreiz aicināja uz diviem svētkiem - Grieķijas latviešu Miķeļdienas svinībām un Latvijas vēstniecības Somijā rīkoto Eiropas Valodu dienu.

Miķeļi jeb Miķeļdiena ir latviešu rudens saulgrieži un gada auglīgās daļas aizvadīšanas svētki. Miķelis latvju dainās saukts par labu un bagātu vīru, arī par maizes tēvu, kas saistās ar rudens ražas ienākšanos. Latviešu draugu kopa Atēnās rudens saulgriežu ieskandināšanu latviešu tradīcijās ar izglītojošu ekskursiju, iepazīšanos ar latviešu dziesmām, tradīcijām un dejām kopā ar folkloristiem un Miķeļdienas tirdziņu ar pašdarinātiem gardumiem, rokdarbiem un citiem labumiem svinēs Diomedes Botāniskajā dārzā. Tā esot viena no romantiskākajām vietām Atēnās un patiesa paradīze dabas mīļotājiem, kur sastopamas ap 3500 augu sugas. Miķeļdienas atmosfērā iejutāmies kopā ar Alisi Vītolu no Latviešu draugu kopas Atēnās.

Latvijas vēstniecība Somijā iedibinājusi jauku tradīciju - Eiropas Valodu dienu svinības vēstniecībā. Šogad pasākums veltīts bērnu literatūrai: ar goda viešņām – dzejniecēm no Latvijas, Pasilas Daudzvalodu bibliotēkas ”bērnu literatūras bibliotēka uz riteņiem”-  Lielo grāmatu autobusu un poētisku putnu vērošanas pārgājienu kopā ar putnu entuziasti, dzejnieci Inesi Zanderei, kura laikā tapšot jauno autoru panti par putnu tēmu. Arī „Latviešiem pasaulē” attālināti viesojās Latvijas vēstniecībā Somijā, kur tikāmies ar vēstnieci Kristīni Našenieci un kultūras un diasporas projektu koordinatori Mairu Dobeli.