Ar  saules daudzināšanu, olu krāsošanu, ripināšanu un šūpošanos klāt Lieldienu laiks. Arī mūsu tautieši dažādās pasaules malās tur godā latviskās tradīcijas.

Lielbritānijas rietumu pilsētā Skelmersdeilā darbojas divas latviešu skoliņas „Gliemezītis” un „Jūras kaķis”, un ar abām šoreiz iepazīsimies raidījumā „Latviešiem pasaulē”. Par „Gliemezīša” un „Jūras kaķa” kopīgo Lieldienu svinēšanu  ar rotaļām, stafetēm, olu krāsošanu, kaujām un  ripināšanu, loterija, cepumu dekorēšanu un zaķu darbnīcu stāstīja jaukās skoliņu vadītājas Linda Neiburga- Harrison un Liene Kalniņa.

„Latviešiem pasaulē” atkal pienācis laiks apciemot Norvēģiju un uzzināt, kā klājas Latviešu kultūras skolai „Bergausis”. Tur jau visu nedēļu valda rosība, jo norisinās Lieldienu nometne “Kādi kuram svētki”. Gūstot jaunas iemaņas un zināšanas gan par Lieldienām, gan senajām tradīcijām un senajām rotām, „Bergauša” bērni darbojas kopā ar meistariem no Latvijas rotkali, zāļu sievu un keramiķi. Skolas vadītāja Antra Sunde teic, ka šāda nometne ir lielisks veids kā rast motivāciju jauniem darbiem un stiprināt draudzību bergausēnu starpā.