Maija sākums visas pasaules latviešiem aizrit Latvijas Neatkarības atjaunošanas svinību zīmē un pie balti klātiem galdautiem. Arī „Latviešiem pasaulē”, protams, paviesojās dažos no svētku pasākumiem.

Sazinājāmies ar mūziķi, dziesminieku un mūsu kolēģi - radio Pieci.lv direktoru Kārli Kazāku, kura muzicēšana šajās dienās priecē Vācijas latviešus. Kārlis devies koncertu minimaratonā, un viņu dziesmās un „sarunās par mums pašiem - kas mēs esam, no kurienes nākam, ar ko esam īpaši, taču arī šajā dažādībā tik ļoti vienoti” iespēja satikt Frankfurtē, Štutgartē, Minhenē un Latviešu centrā Bērzainē.  

Itālijas sauli pēdējās dienās aizēnojuši lietus mākoņi, tomēr, cerot, ka labais laiks atgriezīsies, Itālijas latvieši, nolēmuši satikties brīvā dabā. Kamēr mūsu senie draugi - Milānas latviešu skoliņa aicināja uz Latvijas Neatkarības atjaunošanas svinībām  un pikniku Moncas parkā, tikmēr Romas latvieši pulcējās Caffarella parkā. Ar savu piknika grozu uz Caffarella ieleju, lai iepazītos ar Latviešu bērnu skoliņu Romā un tās izveidotāju un vadītāju  Ritu Leščinsku, devās arī „Latviešiem pasaulē”.

Savukārt Čikāgā norisinājās Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienai veltīts koncerts “Lai rīb tautu istabiņa!". Tajā tikās un sadancoja trīs deju kolektīvi - Čikāgas latviešu Tautas deju kopa „Mantinieki”, Indianapoles latviešu Tautas deju kopa „Jautrais pāris” un Čikāgas lietuviešu Tautas deju kopa „Suktinis”. Viņiem pievienojās muzicējošais duets Ēriks Kīns un Artūrs Rūsis un Čikāgas Igauņu skolas bērni. Koncerta noslēgumā visi koncerta viesi tika cienāti pie „Mantinieku” klāta svētku galda. Svētku sajūtu „Latviešiem pasaulē” baudījām kopā ar „Mantinieku” dalībnieci Kristu Laukmani.