Latviešiem pasaulē” šoreiz apciemoja divus jubilārus un devās gan uz Apvienotās Karalistes pilsētu Korbiju, gan uz Minsteri Vācijā (attēlā).

Nedēļas nogalē savu 11. jubileju svin latviešu diasporas pasākumu organizatori “Bērzes Strazdi”. Tā ir radošu un darbīgu tautiešu komanda, kas par savu misiju uzskata nodrošināt kvalitatīvus kultūras pasākumus latviešiem Lielbritānijā, sniedzot apmeklētājiem izbaudīt kopābūšanas prieku. 11 gadu laikā sarīkoti vairāk nekā 100 pasākumi, visai bieži ar viesu - labāko latviešu mākslinieku piedalīšanos. Anglijā muzicējusi “A-Europa”, “Bermudu Divstūris”, “The Sound Poets”, “Labvēlīgais Tips” un “Prāta Vētra”, savukārt 11.dzimšanas dienas svinības iecerētas kā lustīgs Valentīndienas retrīts kopā ar populāro grupu „Mazais Princis”.

Lielākais un zināmākais “Bērzes Strazdu” organizētais pasākums ir ikgadējais “Bērzes Strazdu Jāņu festivāls” ar koncertiem, dažādām sporta aktivitātēm,  meistardarbnīcām, amatnieku tirdziņu, brīvdabas kino un „Līgotavu”. Pērnvasar “Bērzes Strazdu Jāņu festivāls” pulcēja vairāk nekā 5000 apmeklētāju. Bet par šīgada Līgo iecerēm uzzināsim no "Bērzes Strazdi” vadītāja Ģirta Lerha.

Savukārt Latviešu centrā Minsterē ar omulīgu, ģimenisku un emocionālu jubilejas koncertu “Pieci elementi”, ar nerimstošiem aplausiem un ovācijām, jubilejas kūku, sveicēju un viesu pulku janvāra nogalē 5 gadu dzimšanas dienu nosvinējusi tautas deju kopa “Rudzupuķe” un bērnu ansamblis “Do-Re-Mi”. „Latviešiem pasaulē” pasākuma atmiņās kavēsies “Do-Re-Mi” vadītāja Ingūna Šķestere. Ingūna ir arī LCM valdes priekšsēde un Minsteres latviešu kora "Dudan” diriģente, tādēļ, izmantojot izdevību, ielūkosimies arī „lielo” dziedātāju gaidāmajās aktivitātēs - ikmēneša meistarklasēs, kas norisināsies gatavojoties XXVII Vispārējiem Dziesmu svētkiem.