"Latviešiem pasaulē" šoreiz apciemojām savus senos draugus Stokholmas latviešu skolā un pirmo reizi tikāmies ar Latviešu kultūras biedrību TILTS.

Lai plašāk uzzinātu par ar izglītību saistītajām latviešu aktualitātēm, sazinājāmies ar Stokholmas latviešu skolas pārzini Agnesi Blaubārdi. Nedēļas nogalē Zviedrijā pirmo reizi norisināsies vērienīga, Stokholmas latviešu skolas organizēta diasporas skolotāju iedvesmas konference “Skolotājs ir Personība”, kurā savu dalību pieteikuši vairāk nekā 50 diasporas skolotāji no 9 valstīm. Programma iecerēta visai aizraujoša - ar lekcijām, meistarklasēm un darbnīcām, ko vadīs runas pedagoģe un aktrise Zane Daudziņa, horeogrāfe Lilija Lipora, “Ziedoņa klases” pārstāvji un Stokholmas latviešu skolas pārzine, skolotāja un dizainere Agnese Blaubārde. Bez tem jūnija sākumā Stokholmas latviešu skola ikvienam, kurš vēlas, piedāvā iespēju pārbaudīt savas latviešu valodas zināšanas un kārtot latviešu valodas prasmes pārbaudi pēc Eiropas valodu portfeļa standartiem. Zviedrijas latviešu jauniešu vidū interese par šo eksāmenu esot liela, jo, saņemtā valsts valodas prasmes apliecība dod iespēju to izmantot, stājoties Latvijas augstskolās, pilsonības iegūšanā vai arī piesakoties darbā Latvijā.

Savukārt Amerika aicina uz Dziesmu svētku 150 gadu jubilejas svinībām Filadelfijā, svētku programmā solot gan lekcijas, gan muzikālus priekšnesumus ar Filadelfijas Latviešu Kamerkora Ansambļa un Filadelfijas tautas deju kopas “Dzirkstele" uzstāšanos. Svinības rīko Latviešu kultūras biedrība TILTS, kuras mērķis ir veicināt sadarbību kultūras jomā latviskas izcelsmes cilvēku vidū, atbalstīt kultūras radītājus un popularizēt viņu darbus. TILTS ik gadu rīko vairākas Latvijas un citu mākslinieku - mūziķu un teātru turnejas Amerikā, organizē izrādes un veido simbolisku kultūras tiltu starp visas pasaules latviešiem. „Latviešiem pasaulē” ar TILTU un tā aktivitātēm mūs iepazīstināja tā vadītāja, pazīstamā komponiste, mūzikas dzīves organizatore, pedagoģe, diriģente un publiciste Dace Aperāne.