Varam būt lepni, ka mūsējie visā plašajā pasaulē ne tikai dibina latviešu biedrības un skoliņas, kurās uztur latvisko garu, valodu un tradīcijas, dzied  latviešu koros, dejo, spēlē teātri, pulcējas nometnēs, saietos un dziesmu svētkos, bet arī Latvijas izcelsmes profesionāļi kā augsti novērtēti speciālisti strādā dažādās prestižās Starptautiskajās organizācijās- NATO, ANO, OECD, PVO, Eiropas Parlaments, Eiropas Komisija u.c. Šonedēļ Ārlietu ministrijā norisinājās Starptautiskajās organizācijās strādājošo Latvijas profesionāļu forums, kurā pulcējās Latvijas izcelsmes eksperti no visas pasaules.

    Foruma mērķis bija stiprināt pastāvīgu neformālo sadarbību starp Latvijā un starptautiskajās organizācijās strādājošiem profesionāļiem, jo viņu zināšanas un pieredze var stiprināt mūsu valsts tēlu starptautiskajā arēnā. Pasākumā tika prezentēts arī LU Diasporas un migrācijas pētījuma centra jaunākais pētījums par Latvijas profesionāļu iesaisti diasporas diplomātijā un tīklojuma diplomātijas iespējām. „Latviešiem pasaulē” viesosies foruma iniciatore,  biedrības "ESI.lv", kas apvieno ārvalstīs darbojošos Latvijas izcelsmes uzņēmējus, nozares profesionāļus un zinātniekus pieredzes apmaiņai un biznesa partnerību veidošanai, valdes locekle Elīna Pinto (attēlā).

 

        Bet Somijā augusta sākumā notika ģimeņu nometne „Latviešu dienas Loimā”. Tās programma bija bezgala daudzveidīga un krāsaina: sākot ar mākslas un laimes formulas darbnīcām, pārgājienu uz mežu ar melleņu lasīšanu un kukaiņu pētīšanu Dabas dienā, Krāsu spēlēm abstraktās zīmēšanas darbnīcā ar organiskajām ūdenskrāsām, aktiermākslas un dejas nodarbībām un beidzot ar ikrīta Rīta rosmi populārā hita „Genoveva” pavadījumā, pīrāgu cepšanu un filmu vakaru, kurā ciemos tika aicināti  Loimā dzīvojošie ukraiņu bērni.

      Par skaisti pavadīto laiku atmiņās kavējās un iespaidos dalījās nometnes vadītāja, latviešu skolas Somijā „Pikku Putni” pedagoģe Vivita Kaupere, latviešu-somu ģimeņu biedrības „Laivas” valdes priekšsēdētājs, divu bērnu - Petras un Kārļa tētis Henri Ranki, kurš, būdams soms, lieliski runā latviski un nometnes dalībnieks Ernests Naula, kura mamma ir nometnes saimniece, viena no tās iniciatorēm un organizatorēm.