Asprāši apgalvo, ka tur, kur trīs latvieši, tur tiek dibināta jauna partija. Bet tur, kur četri latvieši, iespēja dibināt četrbalsīgu kori „Latviešiem pasaulē” iepazinās ar diviem latviešu koriem: Stokholamas un Minsteres.

Stokholmas latviešu korim (attēlā) pērn pandēmijas dēļ neizdevās nosvinēt savu ievērojamo 75 gadu jubileju, bet visu gadu cītīgi dziedājuši online mēģinājumos, šoruden viņi ir gatavi savam 76-tās dzimšanas dienas koncertam. Kori 1945. gadā dibinājis leģendārais Teodors Reiters, un tas piedalījies visos Eiropas latviešu dziesmu svētkos – Hamburgā, Hanoverā, Ķelnē, Londonā, Visbijā, Līdsā, Minsterē, Helsingborgā, arī dziesmu svētkos Amerikā un Kanādā. Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas 1991. gadā koris katru gadu dodas uz Vispārējiem latviešu Dziesmu un deju svētkiem Latvijā. Jubilejas koncerta priekšvakarā tiksimies ar Stokholmas latviešu kora pašreizējo diriģenti Gaidu Rulli. Starp citu, Gaidas brālis ir pazīstamais mūziķis Gundars Rullis jeb „Alis P”, un arī viņš šogad beidzot sadūšojies pievērsties citam mūzikas žanram un dziedāt māsas diriģētajā korī.

Savukārt Minsteres latviešu koris „Dudan” ir krietni jaunāks un nākamajā janvārī atzīmēs 5 gadu pastāvēšanu. Viņi esot dziedāt un kopā būt gribošs latviešu pulciņš ar pozitīvu skatu uz dzīvi, vēlmi apgūt jaunas prasmes mūzikā un ar muzicēšanu dāvāt prieku sev un apkārtējiem. Koristi jau sākuši gatavoties lielajiem Dziesmu svētkiem, tāpēc reiz vai divas mēnesī rīko meistarklases „Ceļā uz dziesmu svētkiem”. „Dudan” diriģente Māra Vilcāne ir priecīga, ka uz tām ierodas ne tikai Minsteres dziedātgribošie latvieši!