Šoreiz „Latviešiem pasaulē” klausītājus aicinājām kopā ar Čikāgas „Mantiniekiem”, Losandželosas „Pērkonīti” un Eslingenas Orķestri izkustēties dažādu žanru un ritmu dejas soļos.

Daudzi latviešu kolektīvi visā pasaulē visai aktīvi sākuši ieskandināt XVI Latviešu Dziesmu un deju svētkus Kanādā. Uz tiem pošas arī Čikāgas latviešu tautas deju kopā „Mantinieki”. Nākamās nedēļas nogalē, 10. februārī viņi mēros 2000 jūdžu tālu ceļu, lai dotos ciemos pie Losandželosas latviešiem un Losandželosas Latviešu namā kopā ar turienes deju kopu „Pērkonītis” priecētu Toronto Dziesmu un Deju svētku ieskaņas koncertā "RAITĀ GAITĀ". Koncerts turpināsies ar saviesīgu vakaru, jautriem dančiem, dziesmām un mūziku. Par gaidāmo notikumu „Latviešiem pasaulē” vairāk uzzinājām no „Mantinieku” dejotājas Evitas Gailumas un pasākuma „mājastēva” Ērika Kīna. Starp citu, LR2 klausītājiem „Mantinieki” jau labi pazīstami, jo pērnajā vasarā viesojās Esplanādes Dziesmu svētku studijā, bet Ērika Kīna dziesmas duetā ar Edmundu Medni visai bieži dzirdamas LR2 ēterā.

Bez dejām 10. februārī neiztikt arī Eiropā, jo Vācijas pilsētā Loffenau iesildīt balsis un izlocīt kājas muzikāli draudzīgā atmosfērā un latviski muzikālā ballē aicina Eslingenas Orķestris. Programmā solīti latviešu estrādes zelta grāvēji, tostarp populārā „Vella kalpu dziesma”. Eslingenas Orķestris radies 2022. gadā kā Eslingenas Dziesmusvētku muzikālās izrādes "Ar mīlestību no Eslingenas" muzikāli pavadošais sastāvs un tajā muzicē vairāki dažādās Rietumeiropas valstīs dzīvojoši mūziķi un mūzikas entuziasti. „Latviešiem pasaulē” iepazināmies ar orķestra pianistu, Bāzelē dzīvojošo komponistu, diriģentu un dziedātāju Raiti Grigali. Savu mūziķa karjeru viņš uzsācis Rīgas Doma skolā, bet nu jau daudzus to turpina Šveicē. Iepriekšējos Eslingenas latviešu dziesmu svētkos Raitim bija uzticēta galvenā loma mūziklā "Eslingena", savukārt nesen Bāzelē pirmizrādi piedzīvoja viņa un Šveices mūziķu kopīgi radītā rokopera „Sniegbaltīte”.