Nedz dažādi kontinenti un okeāni, nedz dažādas laika joslas un gadalaiki nebūs šķērslis, lai kopīgā „Latviešiem pasaulē” stundā vienotos Amerikas un Austrālijas latvieši. Ņujorkas rudenī, Atlantijas okeāna krastā, agrā rīta stundā satikām Ņujorkas latviešu organizāciju padomes priekšsēdi Anitu Bataragu. Bet Melburnā, pie Klusā okeāna Portfilipas līča jau atnācis pavasaris, un tur vēlā nakts stundā modinājām Austrālijas latvieti Pēteri Dārziņu.

Amerikā šobrīd norisinās Amerikas Latviešu apvienības, kuras mērķi ir labdarības uzturēt un vienot latviešu sabiedrību ASV, veicināt latviešu valodas, vēstures un kultūras apguvi, gādāt par skolām un sniegt humanitāru palīdzību mazturīgām ģimenēm, 72. Kongress. ALA apvieno vairāk nekā 100 dažādas latviešu organizācijas – biedrības, baznīcas un kultūras organizācijas – un gandrīz 4000 biedru no visām pavalstīm. Anita Bataraga ir kādreizējā ALA priekšsēde, šobrīd viņas sirdsdarbs ir ziedojumu vākšana Ukrainas atbalstam. Vairāk nekā gadu dažādās Ziemeļamerikas pilsētās viņa rīko „rotu galdus”, kurā pārdod sieviešu saziedotās rotaslietas un ziedojumos savākusi jau vairāk nekā 40 tūkstošus dolāru.

Pēteris Dārziņs ir medicīnas profesors Melburnā, aktīvs latviešu sabiedrības aktīvists un šobrīd kopā ar savu kundzi Susanu vada Latviešu Kultūras dienu Austrālijā rīcības komiteju. Lielākie latviešu svētki Austrālijā - Kultūras Dienas  notiek kopš 1951. gada, šogad jau 59. reizi. Tradicionāli Kultūras Dienas norisinās gada nogalē starp Ziemassvētkiem un Jaungada vakaru, šogad – no 26. - 31. decembrim. Savulaik šie svētki radās, lai pēckara trimdas latvieši varētu sazināties savā starpā, savās jaunajās mājās Austrālijā, un uzturēt savas kultūras tradīcijas. 59. Kultūras Dienu programmā iecerēts visai plašs pasākumu klāsts - koncerti, teātris, divas izstādes - mākslas izstāde "Visi Kopā, Zem Vienas Saules" un izstāde „ALKD: Simboli un attēli caur gadu desmitiem”, danču vakars, tirdziņš, pasākums “Pīrāgi ar Pārrunām par Latviju”, vainagu gatavošanas darbnīca un dažādas sportiskās aktivitātes. Lai sveiktu festivāla dalībniekus un apmeklētājus, ieradīsies arī tālas viešņas no Latvijas - populārā grupa „Tautumeitas”.