„Latviešiem pasaulē” pirmo reizi iepazināmies ar Čehijas latviešiem un Latvijas vēstnieci Čehijā Guntu Pastori. Šis gads ir vēsturiski  nozīmīgs Latvijas un Čehijas attiecībās, jo iezīmē abu valstu diplomātisko attiecību simtgadi. Čehoslovākija Latviju atzina de iure 1921. gada 29. decembrī, par to notu Latvijai iesniedzot 1922. gada 5. janvārī. Jau simts gadus  Prāgā darbojas arī Latvijas Kultūras centrs , savukārt Čehu-latviešu biedrība, kas šobrīd apvieno ap 80 biedru,  dibināta 1990. gadā. Nedēļas nogalē Latvijas vēstniecība Čehijā aicina tautiešus uz Miķeļdienas pasākumu vēstniecības dārzā, līdzi aicina ņemot groziņus un labu garastāvokli.

Tikmēr Latviešu uzņēmēju un uzņēmīgo klubs Vācijā „Biznesa bites”, kuru devīze ir „Uzņēmība, Sadarbība un Izaugsme”, rīko Uzņēmēju un profesionāļu dienu Frankfurtē, solot, ka pasākumā būs iespēja iepazīt uzņēmīgos latviešus Vācijā - dažādu nozaru speciālistus, uzņēmējus un savas nozares profesionāļus, kopīgi brokastojot, diskutējot par sev svarīgām un interesantām tēmām, kā arī piedaloties meistarklasē. Tajā runās par stresa vadību, spēju reaģēt sarežģītās situācijās, kā atpazīt izdegšanas sindromu  un to laikus novērst. „Latviešiem pasaulē” tikāmies ar vienu no meistarklases vadītājām un personīgās attīstības treneri Ilzi Spīguli-Buijtenweg.

Savukārt, lai plašāk uzzinātu par diasporai veltītajām priekšvēlēšanu debatēm Bonnā, sazinājāmies ar portāla Latviesi.com galveno redaktoru Kristapu Grasi. Debates kopīgi rīko Latviesi.com un LTV, tās tiks pārraidītas gan LTV1, gan tiešsaistē visa pasaulē  un iecerētas par diasporai būtiskiem tematiem. Uz debatēm klātienē aicināti gan 8 populārāko politisko spēku , gan diasporas pārstāvji. Ārvalstīs būs iespēja balsot 80 vēlēšanu iecirkņos, un aptaujā noskaidrots, ka Saeimas vēlēšanās balsot apņēmušies ap 85% ārzemēs dzīvojošo latviešu.