Daudzviet pasaulē Jānņuzāles jau novītušas, Līgodziesmas izdziedātas un svētki nosvinēti. Tomēr vēl šodien ar šķēršļu gājienu, vainagu pīšanu, apdziedāšanu, līgošanu, rotaļām, sieru un alu Jāņu svinības turpinās Autrālijas Tērvetē, ar Sestdienas skolas bērnu uzvedumu, kora skanēšanu, tautas dejām - Sidnejas latviešu namā, bet nedēļas nogalē uz dzīvo mūziku, izklaidēm bērniem, sadziedāšanos un apdziedāšanu, vainagu pīšanu, loteriju aicināti līgotāji Npotingemā, Lielbritānijā, arī Givē, Dānijā Jāņu svinēšanu kopīgi piedzīvos Latviešu - dāņu biedrības koris "Rietumvējš”, kur iecerēta tradicionālā rotaļa - "Dimdaru, damdaru", puiši gatavošot un pušķošot ugunskuru, meitas lasīšot Jāņu zāles, darināšot vainagus sev un vīriem, pētīšot Jāņu zāļu simbolisko nozīmi un spēku, piedzīvošot Uguns iedegšanas rituālu un skandēšot spēka dziesmu "Lai bij vārdi, kam bij vārdi".

Savukārt , kad Jāņu siera krājumi jau notiesāti, „Latviešiem pasaulē” piedāvās mieloties ar citiem latviskiem gardumiem: Lai izzinātu un iepazītu latvisko virtuvi, tradicionālo ēdienu receptes un katram savā virtuvē, bet visiem kopā Zoom platformā darbotos kopā, Latviešu kultūras biedrības "Saime" Štutgartē rīko meistarklases, kas sniedz iespēju iepazīt un izgaršot Latvijas novadu tradicionālos ēdienus. Šodien godā tiks celts kurzemnieku sklandrausis, bet  meistarklašu turpmākajās iecerēs dalīsies Laura Putane no Latviešu kultūras biedrības "Saime".

Viena no latviskajām pamatvērtībām, protams, ir arī maize. „Latviešiem pasaulē” viesis maizniekmeistars ar 40 gadu pieredzi Aigars Opihtins šobrīd dzīvo un strādā Londonā, izstrādājis vairāk nekā 35 maizes receptes, ir Karaliskās Anglijas Maiznieku biedrības goda viesis, kā maiznieks, sabiedrības dvēsele, pasākumu organizators un brīvprātīgais aktīvists bijis nominēts “Latviešu gada balvai Lielbritānijā 2019” , pērn saņēmis Latviešu Tirdzniecības kameras Lielbritānijā gada balvu “Business Awards 2020” nominācijā  „Gada personība”.