Latviju aizvien vairāk pārņem Jāņu sajūtas. Tirgū līdzās pirmajām Latvijas zemenēm uzplaukst margrietiņu un rudzupuķu pušķi, veikalos sākam lūkoties uz plauktiem, kur sasēduši Jāņu siera rituļi, bet LR2 aizvien biežāk atskan Līgo melodijas. Protams, aktuāls arī jautājums - kur šogad svinēt Jāņus? Līdzās plašajam Latvijas pasākumu klāstam, svinībām pošas arī latvieši visdažādākajās pasaules malās. „Latviešiem pasaulē” tikās ar diviem Anglijas svētku rīkotājiem. Par tradīciju jau kļuvis ielīgot Latvijas vēstniecību Apvienotajā Karalistē. Ja vēl nesen tur tika ierīkots EP vēlēšanu iecirknis, tad šobrīd jau notiek „dekorāciju maiņa” un nākamās nedēļas vidū vēstniece Iveta Burmistre uzņemsies Jāņu mātes lomu, lai sagaidītu atraktīvos un lustīgos līgotājus. Ideju pārbagātais maizniekmeistars Aigars Opihtins kopā ar vietējiem latviešiem pērn pārsteidza ar „Skroderdienām Silmačos”, bet šoreiz iecerēts uzvedums, kurā skanēs dziesmas no populārām latviešu filmām. Bez tam jautrā Modes skatē  tikšot arī demonstrēta dažādu gadu Jāņu svinību mode – Ulmaņlaiku, padomju laiku un fantāzijas par to, kā varētu tērpties nākotnes līgotāji.

Jau divpadsmito reizi Anglijas vidienē, latviešu īpašuma „Straumēni” pļavās tiek rīkots vērienīgais "Bērzes Strazdu Jāņu Festivāls 2024” - lielākā ārzemēs dzīvojošo tautiešu satikšanās un svētku svinēšanas vieta, kurā ik gadu pulcējas visvairāk latviešu ārpus Latvijas. Tajā uzstājas populārākie Latvijas mākslinieki, tiek piedāvātas sporta aktivitātes, meistarklases un amatnieku tirdziņi, viena no galvenajām sastāvdaļām ir “Līgotava”, kur tiek koptas un uzturētas latviešu Līgo un Jāņu tradīcijas, īpašā programmā padomāts arī par pašiem mazākajiem festivāla apmeklētājiem. Šķiet, šogad Latvijā būs jāiztiek vien ar LR2 spēlētajām Jāņu nakts dziesmotajām programmām, jo gandrīz visi Latvijas mūziķi dosies uz "Bērzes Strazdu Jāņu Festivālu 2024”.Turienes līgotājus 3 dienu garumā priecēs  GACHO, „Līvi”, „Apvedceļš”, „Sudden Lights”, „Bruģis”, „Pienvedēja Piedzīvojumi”, Rassell un Sabīne Berezina, „Riga Reggae” un vēl daudzi citi. „Latviešiem pasaulē” sazināsies un spraigajā festivāla gatavošanas procesā  mazliet „patraucēs” tā galveno rīkotāju Ģirtu Lerhu.

Pirmsjāņu laiks visai karsts arī Pasaules Brīvo latviešu apvienībai (PBLA). Šonedēļ Rīgā uz gadskārtējo valdes sēdi un konferenci “Diaspora Diplomacy: Latvia’s Road to NATO” jeb “Diasporas diplomātija: Latvijas ceļš uz NATO un trimdas organizāciju loma”, kas veltīta Latvijas uzņemšanas NATO 20. gadadienai, pulcējušies latviešu organizāciju vadītāji no visas pasaules- Amerikas, Kanādas, Eiropas, Dienvidamerikas un Karību latviešu apvienības un Latviešu apvienības Austrālijā un Jaunzēlandē. „Latviešiem pasaulē” par konferencē pārrunāto un Latvijā redzēto dalīsies divi tās dalībnieki -Latviešu apvienības Austrālijā un Jaunzēlandē (LAAJ) prezidija priekšsēde Anita Andersone un Latviešu Nacionālās Apvienības Kanadā (LNAK) prezidents Fritz Kristbergs.