Aprit tieši gads, kopš visa pasaule dzīvo vienā elpā ar Ukrainu. 24. februāris - diena, kad sākās Krievijas plaša mēroga iebrukums Ukrainā brīvās pasaules kalendāros iezīmēts ar melnu krāsu, savukārt zili - dzeltenais simbolizē ne tikai  Ukrainas debesis un labības laukus, bet arī apliecina mūsu mīlestību, sirsnību, atbalstu un vienotību. Lai parādītu Latvijas mediju vienotību Ukrainas atbalstam karā pret iebrucēju, Latvijas Radio stacijas, televīzijas kanāli un elektroniskie mediji 24. februārī plkst. 12.00 nolēmuši vienosies kopīgā akcijā, vienlaicīgi atskaņojot Ukrainas valsts himnu.

Arī mūsu tautieši dažādās valstis pauž savu nostāju. Par to, kas norisināsies Kanādā, „Latviešiem pasaulē” uzzinājām no Hamiltonas Latviešu biedrības priekšsēža Arnolda Smiltnieka, kurš pats savulaik kā bērns pēc 2. Pasaules kara piedzīvojis bēgļu gaitas. Ukrainas kara gadadienā Hamiltonas Apvienoto Latviešu organizāciju komiteja  (HALO) aicina, ņemot līdzi Latvijas karogus un bateriju svecītes, ar Demonstrāciju/aizlūgumu pie Hamiltonas pilsētas valdes atzīmēt Ukrainas pretestību un varonīgo aizstāvēšanos pret Krievijas brutālā un nelegālā iebrukuma.

Tikmēr Stokholmā jau kopš 2022. gada 28. februāra katru pirmdienu “Pirmdienas kustība” Ukrainas atbalstam pulcina uz atbalsta paušanu Ukrainai tās cīņā pret agresora valsti Krieviju. Katru pirmdienu pasākumā piedalās arī Latvijas vēstniecības un Latviešu diasporas pārstāvji.

Šopirmdien, gandrīz gadu pēc Krievijas visaptverošā iebrukuma Ukrainā, plaši apmeklētā pasākuma dalībniekus uzrunāja Zviedrijas premjerministrs Ulfs Kristersons un Zviedrijas politisko partiju vadītāji. Dalībnieki akcentēja Ukrainas tautas brīvības centienus, atsaucot atmiņā Baltijas valstu neatkarības cīņu 90. gados.”Latviešiem pasaulē” sazinājāmies ar Latviešu danču un tautas mūzikas grupas „Stokholmas spēlmaņi” mūziķi Signi Rirdanci. „Stokholmas spēlmaņi” uzstājās Ukrainas atbalsta pasākumā un izpildīja muzikālu vēstījumu, nodziedot “Div’ dūjiņas”. Savukārt  priecīgāku noskaņā noskaidrosim, kā Zviedrijas latvieši gatavojas pavasarim - ar deju un dziesmu priekšnesumiem, dančiem, uzkodām un atspirdzinājumiem martā tiks svinētas Pavasara Māras Stokholmā.