Ilgi gaidīto un loloto Dziesmusvētku saviļņoti un iešūpoti „Latviešiem pasaulē” vēl nevar rimties, tāpēc uz brīdi vēl kavēties negaistošajās atmiņās un dalīties skaistajās emocijās bija gatavi raidījuma viesi. Klātienē, LR2 studijā tikāmies ar kādreizējo, leģendārās Kanādas latviešu grupas „Skandāls” mūziķi Raiti Freimani, kurš nu jau daudzus gadus dzīvo Stokholmā, tomēr Dziesmusvētkos kuplināja Melburnas latviešu kora vīru rindas. Raitis lepojas, ka šajos svētkos piedalījusies visa viņa ģimene - viņš ar savu sieviņu - kā dziedātāji, savukārt abi dēli - kā dejotāji.

LR2 klausītājiem jau labi pazīstama Itālijas latviešu kora „Saule”, kurš Vasaras Saulgriežos ieskandināja „Gadsimta Garāko Līgodziesmu”, diriģente Ilze Atardo. Viņa šajos Dziesmusvētkos paspēja ne tikai soļot sava kora priekšgalā, bet arī uzstāties kopā ar kordiriģentu kori Mežaparka koncertā „Diriģents”. Ilzi varam sveikt arī kā Milānas - Boloņas latviešu skolas vadītāju, jo tikko notikušajā Latviešu valodas aģentūras  konkursā, kura mērķis bija godināt diasporas latviešu skolu komandas - skolu vadītājus, skolotājus un vecākus, kuri entuziastiski un pašaizliedzīgi veic izcilu darbu latviešu valodas kopšanā un saglabāšanā ārpus Latvijas robežām, viņa ieguvusi balvu nominācijā “OZOLZĪLE”. Tā piešķirta par „Piparkūku nometni” - stabilāko un mīlētāko diasporas latviešu skolas pasākumu. Jāpiebilst, ka konkurence bijusi pamatīga, jo par balvu 10 nominācijās cīnījās vairāk nekā 200 kandidāti.

Iepazināmies arī ar vēl kādu tālu viešņu un latvietības kopēju - Latviešu apvienības Austrālijā un Jaunzēlandē izglītības nozares vadītāju, Kanberas latviešu skolas koordinatori un skolotāju Ivetu Leitasi.