Jūlija otrās nedēļas nogalē Latviju pieskandina Starptautiskais folkloras festivāls “Baltica”. 225 dažādi kolektīvi  ar daudzveidīgu pasākumu programmu priecēs folkloras mīļus Rīgā, Talsos, Siguldā, Turaidā, Inčukalnā, Krimuldā, Mālpilī, Jūdažos, Inciemā, Lēdurgā, Kuldīgā, Alsungā, Skrundā, Ventspilī, Popē un Dundagā. Festivāla dalībnieku vidū ir arī divi latviešu diasporas kolektīvi – Ziemeļanglijas latviešu folkloras kopa “Dūdalnieki” un Latvijas Nacionālās kultūras biedrības Igaunijā folkloras kopa “Rēvele”. „Rēvele” dibināta  apmēram pirms 10 gadiem ar mērķi uzturēt dzīvu latviešu tradicionālo kultūru un nest to plašajā pasaulē .Viņu skaņās balsis skanējušas ne tikai Igaunijā, bet arī Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Dānijā, Beļģijā un, protams, arī Latvijā. Lai „Balticu” ieskandinātu arī raidījumā „Latviešiem pasaulē”, folkloras kopa „Rēvele” uz brīdi paviesojās LR2 studijā.

Šī vasara daudzus pasaules tautiešus atvedusi uz Latviju, arī rosīgo Adelaides Latviešu biedrības priekšsēdi Ilzi Radziņu. Ar Ilzi „Latviešiem pasaulē” jau esam tikušies attālināti, kad, ievērojamās pulksteņlaika starpības ar Austrāliju dēļ, lai piedalītos raidījumā, Ilze ziedoja miega stundas. Nu, pirmo reizi tikāmies klātienē, LR2 studijā.

Visiem, protams, labi zināms, ka Mārtiņa Brauna „Saule, Pērkons, Daugava”  izraudzīta par Katalonijas neatkarības himnu. Izrādās, ka Spānijas pilsētā  Lloret de Mar jūlija sākumā jau piekto reizi ar koncertiem pilsētas Centrālajā laukumā Roca d, En Maig un visu kolektīvu kopīgu sadancošanu un sadziedāšanu Lloret de Mar naksnīgajā pludmalē norisinājās ikgadējā Latvijas Kultūras nedēļa “Latvija – Katalonija”. „Latviešiem pasaulē” festivāla iespaidos dalījās tā idejas autore un organizētāja, uzņēmēja Dana Tagle.