Latvijā augusta mēnesis tiks ieskandināts  Mežaparka Lielajā estrādē ar vērienīgu koncertuzvedumu  DZIESMA DEJO. DEJA SKAN, kurā pulcēsies vairāk nekā 6000 dalībnieki no Latvijas un ārvalstīm - 63 kori un 105 deju kolektīvi no Latvijas, kā arī diasporas kolektīvi no Lielbritānijas, Īrijas, Vācijas, Zviedrijas, Norvēģijas un Beļģijas. „Latviešiem pasaulē” satikāmies ar divu Mežaparka koncerta kolektīvu vadītājām - Īrijas latviešu kora „eLVē” diriģenti Ingunu Grietiņu-Dārziņu un Stokholmas Tautas deju kopas „Zibenītis” vadītāju Ivetu Lāci.

„Zibenītī” pulcējas tie, kuru sirdīs mīt dejotāja gars un latviešu kultūras elpa un kuri ar vienu no latviešu tautas lielākajiem dārgumiem – tautisko deju priecē gan sevi, gan citus. Dejotājiem šī vasara izvērtusies piedzīvojumiem bagāta - atmiņas glabā fantastisko vienotības sajūtu un prieka mirkļus, kas izbaudīti Eslingenas dziesmu svētkos Vācijā, bet pirms tam Latvijā, Alūksnē ar „Mūžīgā dzinēja”deju uzvedumu kopā ar vairāk nekā 600 dalībniekiem ieskandināti nākamās vasaras lielie Dziesmu un deju svētki.

Savukārt koris „eLVē” atgriezies no Dziesmu un deju svētkiem ASV Minesotā,  jau jūlija vidū atklājis savu 16 sezonu, bet septembra sākumā savās rindās gaida jaunus dziedātājus.

„Latviešiem pasaulē” pievienojās arī jaunā mūziķe Emīlija Pavlovska, kura no muzikālā teātra studijām Ņujorkā, Manhetenas mūzikas skolā (Manhattan School of Music) vasaras brīvlaikā ir atgriezusies Rīgā un aicina uz koncertprogrammu “Tikšanās vieta – Ņujorka”. Emīlija ir pirmā jauniete no Latvijas, kura piepildījusi savu sapni un iestājusies vienā no pasaulē labākajām un prestižākajām mūziklu konservatorijām - Manhetenas Mūzikas skolā mūziklu nodaļā. Pirmā gada studijas  noslēgušās, un gaidāmo koncertu  topošā mūziklu dziedātāja iecerējusi kā atmiņu stāstu par pieredzēto Ņujorkā.