Latvijā un pasaulē gaišumu un prieku turpina radīt Ziemassvētku gaidīšanas laiks. „Latviešiem pasaulē” šoreiz uzmanības centrā Galveja Īrijā un Ņujorka Amerikā.

Ņujorkas Latviešu kora diriģente Laura Padega Zamura aicināja uz Adventes koncertu „Sirdī miers”, kas trešajā Adventes svētdienā skanēja Latviešu Luterāņu Baznīcā Jonkeros. Koncerta programmā iekļauti Andreja Jansona un Krisītes Skares skaņdarbi, bet pirmatskaņojumu piedzīvos izcilās komponistes Lolitas Ritmanes „Kantāte Ziemassvētkos”. Koristi ar saviļņojumu pēc 3 gadu pārtraukuma gaida tikšanos ar saviem klausītājiem un sociālajos tīklos pat bija sarīkojis loteriju, kurā balvā tika izspēlētas divas brīvbiļetes uz koncertu un kora jaunākais ziemassvētku CD “Ziemassvēkti laika vējos”! Ņujorkas Latviešu koris cītīgi gatavojas nākamās vasaras Dziesmu svētkiem, novembrī nosvinējis gan Lāčplēša dienu, izliekot svecītes Latvijas kontūrā un sūtot savas domas Dzimtenei, gan Valsts svētkus ar pasākumu Dievnamā.

Tikmēr Īrijā „briest” lustīgs „Ziemassvētku jampadracis”, kas būšot gana vērienīgs, jo pulcēšot ļaudis no Galvejas, Limerikas, Dublinas, Enisas, Klaremoris un citurienes. Jampadraci organizē Galvejas Latviešu Atbalsta Grupa, solot bagātīgu tirdziņu, gardus ēdienus un dzērienus, dziesmas, dejas un citas izklaides. Būšot karsti, jo tirgus placī visapkārt skanēs, rībēs, kūpēs, smaržos un burbuļos, pie pašiem mazākajiem viesosies Ziemassvētku vecītis ar savu čaklo palīgu – Rūķi, bet itin visus apmeklētājus priecēs mazie dancotāji - Limerikas BTDK "Taurenītis" un   Galvejas "Pastaliņas", arī TDK "Rietumkrasts" un viesi no Dublinas - koris "eLVē".

„Latviešiem pasaulē” tikāmies ar „Ziemassvētku jampadrača” rīkotāju Dinu Bergholcu un „Rietumkrasta” vadītāju Gunti Bergholcu. Galvejas Latviešu atbalsta grupa novembrī nosvinējusi 5 gadu jubileju, savukārt dejotāji aizvadījuši deju meistarklasi kopā ar diasporas deju virsvadītāju Jāni Purviņu, kurā dabūjuši ne tikai 7 stundu garumā pamatīgi pasvīst, bet arī saņemt spēcinošu humora devu un baudīt kopā būšanas prieku.