Kamēr Norvēģijas latvieši Bergenā  dzīvo ikgadējā festivāla Teātru pavasaris gaidās, tikmēr pirmspirmizrādes lampu drudzi piedzīvo Stavangeres teātra studija, kas pavisam drīz visus aicinās uz  drāmas 2 cēlienos “Noslēgtais aplis” iestudējumu. Skatītājiem tiek solīts ne tikai baudīt aktierspēli, bet arī iespēja balsot par Zelta aktieri un pēc izrādes piedalīties neformālās sarunās ar aktieriem. Turklāt skatītāju pulkam droši var pievienoties arī latviešu valodas nepratēji, jo izrādes programmiņa un apraksts būšot arī angļu un norvēģu valodā. „Latviešiem  pasaulē” ar Stavangeres Teātra studiju iepazīstināja tās vadītājs Sandris Rakauskis un aktrise Agnese Rukute.

Savukārt uz Apvienoto Karalisti devāmies, lai plašāk uzzinātu par konferenci “Zinātne un inovācijas ilgtspējai. Ar skatu uz Latviju”. Tās organizatori teic:

„Lai arī Latvija ir maza valsts, mēs esam vienlīdz līdzatbildīgi un tas ir arī mūsu pienākums pret nākamajām paaudzēm darīt visu iespējamo, lai tas, kā mēs dzīvojam, ražojam, patērējam, augam, attīstāmies, ir ilgtspējīgi no vides, sociālā un ekonomiskā skatupunkta.”

Konferencē būs pārstāvēts plašs tās dalībnieku loks, tiks diskutēts par to, kā neapmaldīties nākotnē, meklējot ilgtspējīgus risinājumus ekonomikā, veselības sistēmā, finansēs un infrastruktūrā, norisināsies tematiskās darbnīcas, būs iespēja dalīties sadarbības pieredzē un savstarpēji iepazīties dažādu nozaru pētniekiem un profesionāļiem. „Latviešiem pasaulē” sazinājāmies ar pasākuma rīkotāju, Latvijas izcelsmes studentu un pētnieku Lielbritānijā asociācijas (ALSRUK) vadītāju Sandru Martinsoni