Latviju turpina priecēt vasarīgais laiks un daudzie tautieši, kuri ieradušies baudīt skaisto Latvijas vasaru un dažādos notikumus.

Pavasarī  atzīmējām mūsu izcilās leģendas – kordiriģenta, Maestro Jāņa Dūmiņa apaļo 100 gadu jubileju. Savukārt jūlija nogalē Baldonē ar ozolu birzs stādīšanu Vanagkalnu spēka pļavā, ar svētbrīdi pie Baldones baznīcas un koncertu Vanagkalnu estrādē vairāk nekā 700 dalībnieku no dažādām Latvijas pilsētām un Gruzijas svinēs Dziesmu svētkus „Jānim Dūmiņam 100 - ZEME, CILVĒKS, DZIESMA”. Svētku un arī „Latviešiem pasaulē” īpašā viešņa – Jāņa Dūmiņa meita, muzikoloģe un ērģelniece, arī Grācas Latviešu kultūras biedrības valdes priekšsēdētāja un Grācas latviešu kora diriģente Ilze Dūmiņa-Kroja (attēlā no kreisās).

Savukārt Cēsu novada Drabešu pagastā lai mācītos, veidotu jaunas sadarbības, dotos ekskursijās un svinētu kopā būšanu pulcējušies latviešu diasporas skolotāji no Eiropas, Amerikas, Kanādas, Austrālijas un Krievijas. Skolotāju kursos gūtajos iespaidos „Latviešiem pasaulē” dalījās tāla viešņa no Kanādas - Toronto Latviešu Biedrības Sestdienas skolas pārzine Ilze Maksiņa (attēlā no labās). Skola jau nosvinējusi 70 gadu jubileju, un daudzajos gados veidojušās skaistas tradīcijas - pirmklasniekiem tiekot dāvāta Ābece, bet vecāko klašu skolēni iestudē lugu.

Bet, kamēr skolās bauda brīvlaiku, bērni tiek aicināti uz dažādām Latvijas vasaras nometnēm. Augusta sākumā Latvijas un diasporas bērni  no Lielbritānijas, ASV, Gruzijas, Vācijas un Norvēģijas satiksies radošajā nometnē „Ienirsti Latgalē”. Tās programmā plānotas radošās darbnīcas, kulinārijas nodarbības, erudīcijas spēles par Latviju, tās vēsturi un kultūru, ekskursija uz Aglonas baziliku un Aglonas maizes muzeju, turklāt latviešu valodas zināšanas varēs uzlabot latviešu skaitāmpantu un mēles mežģu konkursā. „Latviešiem pasaulē” sazinājāmies ar „Ienirsti Latgalē” organizētāju Ritu Lineju.