Daudzu atmiņās vēl glabājas šīsvasaras skaistie mirkļi, kad dziesmās virmoja un dejās dimdēja gaiss, Mežaparkā, Daugavas stadionā un Rīgas ielās bija tūkstošiem laimīgu seju un smaidošu acu. Tomēr - par aizgājušajiem Dziesmu svētkiem nav iemesla skumt, jo jau nākamajā vasarā pie sevis aicina aizokeāna multikulturālā metropole Toronto, kur 2024. gadā no 4. - 7. jūlijam norisināsies XVI Latviešu Dziesmu svētki Kanādā.

„Latviešiem pasaulē” viesojās Latviešu dziesmu svētku biedrības Kanādā priekšsēdis, gaidāmo dziesmu un deju svētku Kanādā rīcības komitejas vicepriekšsēdis Juris Ķeniņš (attēlā). Juris viens no slavenās Ķeniņu dzimtas pārstāvjiem, viņa tēvs - trimdas mūzikas leģenda Tālivaldis Ķeniņš, vectēvs - dzejnieks un politiķis Atis Ķeniņš, bet vecmāmiņa - rakstniece Anna Rūmane-Ķeniņa. J.Ķeniņš daudzus gadus ir bijis Latviešu nacionālās apvienības Kanādā (LNAK) valdes vicepriekšsēdis un kultūras nozares vadītājs, bijis XIII, XIV Latviešu dziesmu svētku Kanādā rīcības komitejas vicepriekšsēdis un XV Latviešu dziesmu un deju svētku rīcības komitejas priekšsēdis, vairakkārt bijis gan Kanādas, gan Rietumkrasta (ASV) dziesmu svētku virsdiriģents.

Toronto nākamās vasaras dziesmu svētkos piedalīsies viskrāšņākā latviešu mūziķu plejāde - sākot ar jaukto kori „Aura”, Tautas deju ansambli „Teiksma” un izcilo operas dīvu Maiju Kovaļevsku un beidzot ar bērnu popgrupu „Dzeguzīte”. Svētku ietvaros notiks kopkoru koncerts, garīgās un orķestra mūzikas koncerts, tautas deju Lieluzvedums, Jaundeju koncerts, teātra izrādes, bērnu aktivitātes, tirdziņš, mākslas un daiļamatnieku izstādes, balles un citi sarīkojumi. Horeogrāfe Dagmāra Bārbale īpaši Kanādas dziesmu svētkiem radījusi jaunu deju “Ai, bagāta man zemīte”, kuras ierakstā  piedalījusies bungu un dūdu mūzikas grupa „Auļi”, Renārs Kaupers, ģitārists Jānis Kalniņš un koklētāja Latvīte Cirse.