Kamēr Zviedrijā Eirovīzija noslēgusies, un dažādu valstu izpildītāju pārsvarā angļu mēlē izskanējušās dziesmas apklusušas, tikmēr visu Eiropu pieskandina latvieši - gan lieli un mazi, gan kori un folkloras kopas. „Latviešiem pasaulē” iecerējis paviesoties gan Apvienotajā Karalistē, Londonā, gan Spānijas pilsētā Vidusjūras krastā - Alikantē.

Uz brīdi paspēsim izmest līkumu arī līdz Kanādai un Toronto.

Pirms pāris gadiem radusies unikāla muzikāla apvienība - Diasporas bērnu folkloras dižkopa "Dzirkstis", kurā apvienojušās bērnu folkloras kopas no Eiropas: Luksemburgas “Mazās Dzērves”, Hāgas "Stārķīši”, Parīzes  "Guntiņas", Dienvideiropas “Ābolīši” un Bergenas “Bergausis”. Pirmo kopīgo uzstāšanos „Dzirkstis piedzīvojušas pirms pāris gadiem Eslingenas dziesmu svētkos, savukārt pērnās vasaras lielajos Latvijas Dziesmu svētkos viņiem pievienojās „papildspēki” no ASV - Sanfrancisko bērnu folkloras kopa „Migla”. Bet ne tikai lielie pasākumi ir vieta, kur dažādu valstu mazajiem latviešiem satikties, dziedāt, kopt latviskās tradīcijas un draudzēties, jo ik pa laikam kādā no Eiropas valstīm notiek Diasporas bērnu folkloras dižkopas "Dzirkstis" saieti. Pavasarī pirms gada visi salidoja Norvēģijas pilsētā Bergenā, bet šogad saiets notiek Spānijas pilsētā pie Vidusjūras - Alikantē. Tā programmā gan tradicionālā dziedāšana, rotaļas, instrumentu spēle, mēģinājumi un kopīgs koncerts ar ukraiņu bērniem, gan izklaide - ekskursijas, mīklu minēšanas čempionāts un danči jūras krastā. „Latviešiem pasaulē” sazinājās ar divām fantastiskām un apbrīnojami iedvesmojošām personībām - Eiropas bērnu folkloras kopu virsvadītāju, arī Luksemburgas „Mazo dzērvju” vadītāju Aigu Ožehovsku un Alikantes saieta mājasmāti - Dienvideiropas “Ābolīšu” vadītāju Ievu Kotrerasu.

Diasporas bērnu folkloras dižkopa "Dzirkstis" ar nepacietību jau gaida nākamo vasaru, kad dosies uz Latviju, lielajiem Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Savukārt visi „lielie” dziedātāji pieslīpē vēl pēdējos akordus, jo pavisam drīz - jūlija sākumā Toronto pulcēsies tūkstošbalsīgs koris no visas pasaules. Ar lielu atbildību svētkiem gatavojas Eiropas kori, un dažādās valstīs tiek rīkoti vairāki Eiropas koru kopmēģinājumi. Divu dienu garumā, 25. un 26. maijā dziedātājus no Eiropas koriem pievienoties kopmēģinājumam Londonā, Daugavas Vanagu namā aicina Londonas latviešu koris. Mēģinājumu vadīs Londonas latviešu kora diriģenti, Lilija Zobens, Andra Zobens-East un Leslie East. Plašāk par iecerēto sadziedāšanu „Latviešiem pasaulē” uzzināja no Andras Zobens-East. Starp citu, viņai Toronto Dziesmu svētkos uzticēti arī virsdiriģentes pienākumi, un Andra tos gaida ar lielu saviļņojumu. Bet kopā ar vienu no svētku organizētājiem, arī PBLA Kultūras fonda priekšsēdi Juri Ķeniņu ielūkosimies svētku repertuāra jaundarbu klāstā.