Vasara ir laiks, kad cenšamies baudīt atpūtu, sasmelties sauli un uz krāt enerģiju turpmākajam gadam. Turklāt mazie latvieši no visas pasaules pulcējas visdažādākajās nometnēs, lai apgūtu jaunas prasmes un zinības, papildinātu latviešu valodas krājumu un iemantotu jaunas draudzības. Eiropā pilnā sparā rit „Mazais latvietis” Bērzainē, Amerikā ar sešdesmit gadu ilgu tradīciju var lepoties Ņujorkas latviešu evanģēliski luteriskās draudzes Katskiļu vasaras nometne, arī Latvija ir iemīļots vasaras galamērķis diasporas bērniem no daudzām un dažādām valstīm.

Jūlija sākumā populārie brāļi Auzāni aicināja uz Tukuma novada Vānes pagasta Aizupi, kur nedēļas garumā, lai kopīgi dziedātu, dejotu darbotos radošajās zīmēšanas un gleznošanas darbnīcās, piedalītos sporta aktivitātes, karaoke, kino vakarā un Latvijas kultūras mantojuma izzināšanā, pulcējās bērni no 14 valstīm. „Latviešiem pasaulē” nometnes iespaidos dalījās ģimene no tālās Zambijas - mamma Rūta Baškevica ar meitām Māru un Annu Līnu.

Tikmēr vēl tikai aizraujoša piedzīvojuma gaidās tikāmies ar Itālijas latvietēm - mammu Danu Ābeli ar meitām Lorēnu un Sabrinu. Drīz viņu ceļš vedīs uz Ogri, kur norisināsies nometne „Daugavas stāsti”, kas jau piekto gadu tiek rīkota ar mērķi stiprināt diasporas bērnu un jauniešu saikni ar Latviju. Nometnes sirds un dvēsele, Milānas-Boloņas Latviešu skolas vadītāja ir Ilze Atardo šogad „Daugavas stāstos” gaida ierodamies  33 bērnus un jauniešus vecumā no 8 – 14 gadiem, to skaitā 26 ārzemju latviešus no Itālijas, Šveices, Grieķijas, Spānijas, Vācijas, kā arī dalībniekus no Rēzeknes novada.

Savukārt, lai baudītu gleznaino Siguldas apkārtni un spodrinātu savu muzikālo talantu un dalītos pieredzē, jūlija vidū koncertzālē “Baltais flīģelis”  Starptautiskajos Jauno mūziķu meistarkursos satikās 125 jaunie mākslinieki, kurus iedvesmoja un izglītoja lektori un mācībspēki no astoņām pasaules valstīm. „Latviešiem pasaulē” viesojās meistarkursu dibinātāja un vadītāja, pazīstamā latviešu komponiste no ASV - Dace Aperāne.