Paldies Dziesmusvētkiem ne tikai par brīnišķīgām emocijām, smaidošajām sejām un krāšņajiem pasākumiem. Paldies jāteic arī tamdēļ, ka  tie uz Latviju atveduši tiek daudz mūsējo no visām pasaules malu malām! Vairāk nekā 2600  dalībnieku, kas dzied, spēlē vai danco  87 kolektīvos  četru kontinentu 22 pasaules valstīs - tāda ir diasporas šo dziesmu un deju svētku statistika.

Ja svētku nedēļa sākās ar Pasaules latviešu saieta namu Ķīpsalā, tad LR2 studijā šoreiz norisināsies „ diasporas mazais saiets” -„Latviešiem  pasaulē” viesojās Luksemburgas  folkloras kopu vadītāja Aiga Ožehovska, kādreizējā Luksemburgas folkloras kopas „Dzērves” dalībniece, šobrīd Sanfrancisko folkloras kopas „Migla” vadītāja Natālija da Kruza, Sirsnīgā Briseles teātra aktrises Ieva Brinkmane un Kristīna Lange.

Sirsnīgais Briseles teātris kopā ar Luksemburgas postfolka grupu „Rudzurika” savus skatītājus jau priecēja Kapelu maratonā Vērmanes dārzā, savukārt Latvijas un diasporas folkloras kopas, etnogrāfiskie ansambļi un mazākumtautību folkloras kopas  vēl tikai gatavojas savam lielajam  Dziesmusvētku uznācienam, kad sestdien visas dienas garumā pieskandinās Vērmanes dārzu un Esplanādi.