Klāt ir maija otrā svētdiena, kad Latvijā  svinam Mātes dienu, tāpēc „Latviešiem pasaulē” visām māmiņām, vecmāmiņām, vecvecmāmiņām un krustmātēm sūta vismīļākos sveicienus un ciešākos apskāvienus! Mātes dienu dažādās valstīs svin atšķirīgos datumos, arī Igaunijā mātes godina maija otrajā svētdienā, bet, piemēram, Lietuvā – maija pirmajā svētdienā. Savukārt Mātes dienas tradīcija maija otrajā svētdienā aizsākusies 1908. gadā ASV, kad svētdienas skolas skolotāja Anna Rīsa Džārvisa no Rietumvirdžīnijas par godu savai mātei rīkoja baznīcas dievkalpojumu.

Arī „Latviešiem pasaulē” Mātes dienā devās uz Igauniju, tomēr iemesls būs cits - gaidāma jauka atkalsatikšanās ar Igaunijas latviešu kori „Ziemeļu balsis” un viņu diriģentu Matīsu Briedi. Nākamās nedēļas nogalē viņi aicina uz koncertu Tartu Jāņa baznīcā „Siltums. Cerība. Gaisma.”. Tā mērķis ir sniegts atbalstu Ukrainai un vākt ziedojums, lai ukraiņu karavīriem frontē nodrošinātu siltas maltītes un nogādātu īpašas, pašuzsildošas pārtikas paciņas.  Visai neparasti - koncertā skanēs dziesmas ne tikai latviešu, igauņu, bet arī lietuviešu valodā. Jo, izrādās, ka koristi bijuši tik pacilāti par pagājušajā vasarā Rīgā piedzīvotajiem Dziesmu svētkiem, ka nolēmuši pieteikt savu dalību arī šīs vasaras Lietuvas Dziesmu svētkiem  Viļņā. Svētku repertuāru dziedātāji cītīgi mācījušies visu gadu, nopelnījuši uzslavas un iespēju kā vienīgajam latviešu korim pievienoties lielajam lietuviešu Dziesmu svētku kopkorim!

To, ka Dziesmu svētki ir īpašs notikums, kurā izbaudāms ne vien kopā būšanas spēks, bet arī rodamas jaunas draudzības, apliecināja „Latviešiem pasaulē” viesi – Rīgas deju kolektīva „Latve” vadītāja Sarma Freiberga un dejotājs Reinis Zauers. Pērnajā vasarā LR2 Dziesmu svētku studijas tiešraidē „Latve” satikās ar Čikāgas Tautas Deju kopu „Mantinieki”. Liktenīgi - vēlāk pazīšanās turpinājusies, jo izrādījies, ka deju mēģinājumos Daugavas stadionā abi kolektīvi dejo vienas un tās pašas dejas, turklāt dara to blakus, bet draudzība nostiprinājusies vakaros pēc mēģinājumiem, kopīgā krodziņa apmeklējumā. Svētki beigušies, bet tālums nav šķērslis, un „Latve” pavisam nesen atgriezusies no viesošanās Čikāgā. Čikāgas Igauņu namā izskanējis pilnībā izpārdots kopīgais „Mantinieku” un „Latves” koncerts ar simbolisku nosaukumu „Man izauga divas vārpas”. Kā skaidro dalībnieki - „No viena stiebra, no vienām saknēm ir izaugušas divas vārpas - mēs! Jumītim viss padodas dubultā!”. Pirms koncerta kārtīgi pasvīsts mēģinājumos, bet tas bijis tā vērts, jo publika ik deju sveikusi ar ovācijām un prasījusi atkārtot. Atzinīgus vārdus savā recenzijā paudis arī Latvijas goda konsuls Ilinoisā  Roberts Blumbergs:

„Manuprāt, koncerts bija izcili veiksmīgs un pārliecinošs.”

Savukārt pēc koncerta viss turpinājies ar kopīgu, īsti latvisku ballīti un sadziedāšanu kopā ar leģendāro „Čikāgas piecīti” Armandu Birkenu.