Strauji un neatvairāmi tuvojas maģiskais un brīnumu pilnais Jāņu laiks, un tas jūtams ne tikai Latvijā, bet arī citviet - visas pasaules malu malās latvieši pošas svētkiem, atkārto dziesmas, apgūst Jāņu rituālus, iestudē Līgo uzvedumus, noskata košākās pļavas, kur doties pēc Jāņuzālēm, mācas siet sieru, cept pīrāgus un darināt alu, rīko Ielīgošanu LR2 21. jūnijā, Vasaras Saulgriežos un gada garākajā dienā jau astoto gadu pēc kārtas no saules lēkta līdz rietam skanēs „Gadsimta Garākā Līgodziesma”, kur līdzās Latvijas koriem un folkloras kopām vakarpusē līgodziesmas skandēs arī Eiropas latvieši - Luksemburgas postfolka grupa „Rudzurika”, Grācas latviešu koris „Pilskalns”, Parīzes latviešu koris „Latve” un Dānijas latviešu koris „Rietumvējš”, savukārt pašā rīta agrumā, plkst. 4.29 pēc Latvijas laika ar dziesmām modināt sauli klātienē LR2 studijā bija ieradušies tāli viesi - Itālijas latviešu koris „Saule” un viņu diriģente Ilze Atarto!

Ne tikai līgo dziesmas, arī Blaumaņa leģendārās „Skroderdienas Silmačos” ir viens no „obligātajiem” Jāņu laika simboliem. Šogad uz tām sadūšojušies Lielbritānijas latvieši un maizniekmeistars Aigars Opihtins, kurš šoreiz ļāvies jaunam izaicinājumam - uzņēmies režisora lomu. Nākamnedēļ ar Skroderdienām notiks Ielīgošanas svinības Latvijas vēstniecībā Apvienotajā Karalistē, bet „Latviešiem pasaulē” būs iespēja ielūkoties uzveduma mēģinājumu procesā Haidparkā, kur sazinājāmies ar Ābrama lomas atveidotāju Aivi, Antonijas lomas tēlotāju Sandru un režisoru Aigaru.

„Līgošanas nerātnībām” Skroderdienu noskaņās gatavojas  arī Oslo Latviešu Teātris „O'LatTe”. Kā atzīst teātra vadītāja un režisore Ieva Melbārde, viņi savu dzimšanas dienu var svinēt tieši Jāņu laikā, jo savulaik savu radošo darbību sākuši tieši ar „ Skroderdienas Silmačos” iestudējumu. Saulgriežu sagaidīšanas svētkos Oslo „O’LatTe” ar kādu lustīgu danci pievienosies TDK „Ozoliņš” un citi Norvēģijas kori un deju kolektīvi, bet zāļu sievas Līgas Reiteres padomi un gudrības noderēšot Jāņu vainagu pinējiem.