Šis  ir laiks, kad ik gadu  atminamies 1991. gada janvāra satraucošos, vienojošos, arī traģiskos notikumus - Barikādes, kad tūkstošiem Latvijas cilvēku apņēmības un pārliecības pilni, bez ieročiem, bet „bruņoti” ar smago lauksaimniecības un mežizstrādes tehniku, pulcējoties pie ugunskuriem un sildoties ar dziesmām, aizstāvēja savas valsts brīvību pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem. Arī šogad Latvijā un daudzviet pasaulē, pieminot Barikāžu laiku degs ugunskuri, skanēs mūzika un atmiņu stāsti.

„Latviešiem pasaulē” devāmies uz Londonu, lai satiktos ar Apvienotās Karalistes „1991. gada barikāžu domubiedru grupas vadītāju” Aigaru Opihtinu. Londonas Daugavas Vanagu fonda telpās norisinājās ikgadējais 1991. gada barikāžu atceres pasākums, kurā viesojās gan Latvijas vēstniece Lielbritānijā Ivita Burmistre, gan barikāžu dalībnieks un piemiņas ordeņa kavalieris Jānis Ķemers, notika grāmatas "Barikādes 91" lasījumi, ar skanīgiem priekšnesumiem priecēja dziedātājs Ainars Bumbieris un Latviešu Londonas skoliņas audzēkņi, bija arī  bērnu zīmējumu konkursa "Barikādes 91" apbalvošana.

Savukārt Briselē valdīja košas krāsas, krāšņi raksti, dzīpari, diegi, aizrautība un dzirkstošas sarunas! Tur Latvijas vēstniecībā Beļģijā uz kārtējo tautisko brunču šūšanas meistarklasi pulcējās čaklās rokdarbnieces, kas pašu spēkiem cenšas piepildīt savu sapni - uzvilkt pašas darinātu tautastērpu, un, iespējams, jau šīsvasaras Dziesmu svētkos.

„Latviešiem pasaulē” savu tautastērpa stāstu atklāja Ieva Brinkmane. Viņas lolotais sapnis realizējies meistarklašu laikā, kuras savulaik Briselē rīkotas par godu Latvijas 100gadei. Tām bijusi tik milzīga piekrišana, ka ik mēnesi, lai apgūtu dažādas prasmes, uz brunču, pastalu, kreklu, cimdu, zeķu, saktu un vainagu darināšanas darbnīcām pat sabraukušas latvietes no citām valstīm. Ieva savā Nīcas tautastērpā pirmo reizi rotājusies Latvijas simtajā dzimšanas dienā 18. novembrī, zibakcijas laikā Briseles ielās un ar lielu lepnumu un augsti paceltu galvu ziņkārīgajiem garāmgājējiem un tūristiem stāstījusi par Latviju!