Ik pavasari visas pasaules kristieši svin Lieldienas, kuros tiek piedzīvota Jēzus Kristus brīnumainā augšāmcelšanās un simboliski- gaismas uzvaru pār tumsu. Latviešiem kopš sendienām Lieldienas ir tradīcijām un rituāliem bagāti svētki: Skaistuma un veselības nolūkos Lieldienu rītā, saulei lecot, jāmazgā mute, bet, ja vēlaties Laimu redzē, jālūkojas caur zīda drēbi. Lai visu gadu nenāktu miegs, pie viena arī nekostu odi, daudz jāšūpojas. Protams, arī dažnedažādi olu krāsošanas noslēpumi, olu dāvināšana, ripināšana un olu kaujas.

„Latviešiem pasaulē” Lieldienas svinējām kopā ar Francijas un Vācijas latviešiem. Ar senām saknēm var lepoties Latviešu apvienība Francijā - tā darbojas kopš 1947. gada un rūpējas par latviskās identitātes, kultūras, valodas un tradīciju stiprināšanu Francijas latviešu vidū un mūsu kultūras popularizēšanu Francijā. Francijas latvieši Lieldienās pulcēsies Parīzes Sceaux parkā, kurā ir gan skaistas pastaigu takas, gan sporta takas. Japānas ziedošo ķiršu paēnā ieplānota Lieldienu olu dancināšana un interesantāk krāsoto olu „skaistumkonkurss”. Dienu pavadīt latviskā noskaņā, ērtos tērpos ar tautiskiem elementiem un piknika groziņu „Latviešiem pasaulē” aicināja to galvenā organizētāja Elīna Sausserde un Latviešu Apvienības Francijā prezidente Ilze Tolpežņikova.

Savukārt, ja Lieldienas esat nolēmuši pavadīt Dienvidvācijā, vēsturiskajā un gleznainajā latviešu centrā „Bērzaine”, kur šobrīd patvērumu radušas arī ukraiņu ģimenes, tad līdzās olu krāsošanai un ripināšanai, olu kaujām un spēlēm varēsiet arī kārtīgi un no sirds izšūpoties. Turklāt gardēžus gaida kārdinoša Lieldienu ēdienkarte - bez tradicionālajām olām būs iespēja nobaudīt arī īpašu cienastu - gaiļa zupu.