Vairs tikai nepilns mēnesis jeb palikuši daži pēdējie kilometri garajā „Eslingenas dziesmu svētkiem 75” gatavošanās un gaidīšanas procesā.

Kā tas noritējis, kas vēl jāpasēj izdarīt un kas skatītājus un dalībniekus sagaida svētku dienās, „Latviešiem pasaulē” stāstīja koru nozares virsvadītāja, Itālijas latviešu kora „Saule” diriģente Ilze Atardo un folkloras „guru” Aiga Ožehovska.

Aiga pati vada Luksemburgas folkloras kopas „Dzērves”, „Mazās dzērves”, „Rudzurika” un koklētāju ansambli „Vakareiropas koklētāji”, bet Eslingenā viņas pārziņā visa folkloras nozare. Folkloristi svētkos centīsies radīt gaidāmo Jānu sajūtu- gan ar ielīgošanu kuplinās gan Lielkoncertu, gan ar līgotnēm un Jāņu dančiem pieskandinās pilsētas skaistākos laukumus. Bet kokļu mūzikas koncertā piedalīsies 30 koklētāji no 8 valstīm, un latviešu tautasdziesma tajā skanēs deviņās (!) Eiropas valodās.

Uz Eslingenu pošas arī ap 400 koristu. Lai balsis skanētu pārliecinoši un saliedēti, gatavošanās procesā  koru meistarklases aizvadītas Zviedrijā, Īrijā, Anglijā un Vācijā. Arī svētku laikā norisināsies meistarklase diasporas koru virsdiriģenta Ivara Cinkusa vadībā. Īpaši saviļņojošs solās būs Garīgās mūzikas koncerts krāšņajā baznīcā Stadtkirche, kur daļa no tā programmas būs skaņdarbi, kas dziedāti vēsturiskajos, pirmajos Eslingenas dziesmu svētkos 1947. gadā.

Uz Esligenu dosies arī kāds īpašais viesis - 2023. gada Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku mākslinieciskās padomes vadītājs un virsdiriģents Romāns Vanags. Viņš „Latviešiem pasaulē” novēlēja izbaudīt kopā sanākšanas burvību un dziedātprieku!