Lai  veicinātu latviskās kopības sajūtu, paplašinātu latviskās zināšanas paplašināšana, stiprinātu latviskās ģimenes un sekmētu draudzību  latviešu starpā, jau kopš 1981. gada visā pasaulē tiek rīkotas 3x3 nometnes. Pirmā 3x3 nometne notika Garezerā, ASV, un turpmākajos gados 3x3 kustība aptvērusi visu pasauli – ASV, Austrāliju, Angliju, Zviedriju, Franciju, Kanādu, Angliju, Īriju, arī Latviju. Tās misija ir palīdzēt ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem veidot un saglabāt savu latvisko identitāti, bet Latvijā dzīvojošajiem – savu latvietību novērtēt, tā dod iespēju latviešiem no visām zemēm kopā mācīties un priecāties, baudīt savu latvietību.

Nometnes norisinās vienu nedēļu, kuras laikā notiek dažādas interešu grupu jeb ieviržu nodarbības, kuras savulaik vadījuši Vaira Vīķe-Freiberga un Imants Freibergs, Māra Zālīte, Janīna Kursīte, Ilga Reizniece, Helmi, Dainis un Julgi Stalti, Valdis Muktupāvels, Ojārs Kalniņš, Uldis Grava, Kārlis Streips un citas personības, kā arī kopīgas vakara programmas – dziedāšana, rotaļas un danči, pasaku stāstīšana un mīklu minēšana, ugunskuri, dzejas vakari u.c. Kā apgalvo 3x3 kustības dibinātāja Līga Ruperte:

„Nometne uzlādē mūsu latviskās baterijas un palīdz darboties latviešu sabiedrībā, kopt savu latvietību un to tālāk nodot saviem bērniem.”

Nedēļas nogalē 3x3 saime aicināja uz saietu Īrijā. „Latviešiem pasaulē” nometnes programmā palīdzēja ielūkoties Lauris Karpovs. Viņš Īrijas 3x3 kustībā darbojies kopš pirmsākumiem - vispirms kā fotogrāfs, pēc tam kā Info centra vadītājs, bet šogad kā nometnes vadītājs. Lauris šim gadam ir izvēlējies tēmu “Valoda”, šajā saietā īpaši tika daudzināta mūsu latviešu valoda, un nometnes moto bija “Teici, teici, valodiņa, ko upīte burbulēja”. Kopumā tika veidota 21 ievirze un interesanta vakara pasākumu programma. Bez neiztrūkstošā Daudzinājuma, Brīvā mikrofona, Svētbrīža un Noslēguma koncerta bija rotu, senā tērpa un pastalu darināšanas darbnīcas, Zīmuļa valoda, Pirts mācība, Improvizācijas teātris, kopīga pīrāgu cepšana un apdziedāšanās.

Savukārt par savu aizraujošo piedzīvojumu - satikšanos un radošo sadarbību, kuras rezultātā tapusi jauna dziesma „Latviešiem pasaulē” stāstīja divi mūziķi - „Dzelzs vilka” un „Jauno Jāņu orķestra” līderis Juris Kaukulis un trimdas roka leģenda no Zviedrijas „Alis P” jeb Gundars Rullis. Viņi smej, ka jauno kopdarbu „Truši”, kura mūzikas un teksta autors ir Juris Kaukulis, bet aranžējis un producējis Gundars Rullis,  varot saukt par guļamistabas - garāžas roku, jo dziesmas ieraksts tapis garāžā Siguldā, bet skaņdarba apstrāde - guļamistabā Stokholmā.