23. jūnijā Latvijā svinēja Jāņus, smaržoja Jāņuzāles, veikalos tukšojās Jāņu siera plaukti, tukšojās arī pilsētas, jo līgotāji steidza uz iecerētajām svinību vietām, lai dabas ielokā, lielākā vai mazākā pulkā piedzīvotu gada īsākās nakts burvību. „Latviešiem pasaulē” ar zāļu vainagu galvā un ķimeņu siera rituli padusē paspēja apciemot savējos un izdziedāt Līgodziesmas dažnedažādās pasaules malās. Tāpēc – dedzam augstu Jāņuguni, lai tā spīd tālu un lai baidās visi ļaunie gari! Turklāt - cik tālu atmirdz Jāņuguns, tik tālu viss ir kārtībā, zemei auglība, laukos labība, cilvēkiem svētība un saticība.

„Latviešiem pasaulē” izskanēja tieši Jāņu vakarā, sūtot dziesmotus sveicienus un piedāvājot nelielu Saulgriežu atskatu. Latvija ir vienīgā valsts pasaulē, kur 24.jūnijs ir oficiāla brīvdiena, tāpēc varēja līksmot līdz rītam. Bet Jāņi it visur nosvinēti kārtīgi - gan ar dziesmām, dejām un rotaļām, gan ar ugunskuriem, Jāņuzālēm un vainagu pīšanu, gan ar tradicionālajiem Jāņu gardumiem - sieru, pīrāgiem un alu.

Dubultkrāšņas svinības  piedzīvotas Ņudžersijas latviešu biedrībā, Priedainē, jo tur svinēta arī Ņujorkas Tautas deju kopas "Jumis" 20 gadu jubileja. Savukārt svētkus uz nākamās nedēļas nogali nolēmuši atlikt Kanādā, un visi latvieši un draugi no visām pasaules malām tiek laipni aicināti uz Sv.Andreja Ev.lut. draudzes lauku īpašumu „Sidrabene”. „Sidrabene” atrodas netālu no Toronto, tāpēc tiem, kas Kanādā jau būs ieradušies uz XVI Latviešu Dziesmu un Deju svētkiem, būs lieliska iespēja pie viena nosvinēt Jāņus. Pasākuma programmā dziesmu svētku kopkora mēģinājums, jauktā kora “Valmiera” koncerts, Toronto Latviešu sestdienas skolas teātra pulciņa uzvedums - joku pilnā bērnu luga “Ku-Kū! Krupis un varde!”, uzstāsies mazie „Daugaviņas” dejotāji un būs Jāņu brīvdabas balle. „Latviešiem pasaulē” bija tas gods un prieks sazināties ar vienu no „Sidrabenes” svētku dalībniekiem, turklāt pašu gaviļnieku Jāni - Jāņu vakara programmas sadziedāšanās vadītāju, mūziķi un komponistu, arī Toronto latviešu mūzikas ansambļa “Skanda” vadītāju - Jāni Beloglāzovu.