Šoreiz „Latviešiem pasaulē” maršruta plānotājā  iezīmētas divas visai attālas valstis, kuras tomēr vieno visai ciešas vēsturiskas saites- Apvienotā Karaliste un tās kādreizējā kolonija Austrālija. Anglijā sazināsimies ar „Latviešiem pasaulē” senajiem draugiem – Birmingemas Mazo teātri un tā vadītāju un režisoru Ingmāru Čaklo, bet no jauna iepazinām tālienē mītošos savējos - Latviešu apvienību Austrālijā un Jaunzēlandē un tās priekšsēdi Anitu Andersoni.

Laikā, kad Latvijas teātros prožektori izslēgti un skatuves skumst klusumā, radoša rosība valda Birmingemas Mazajā teātrī, jo jūlijā  viņu iestudējums – absurda komēdija  „Atklātā jūra” tiks izrādīta divos prestižos britu teātra festivālos - “Greater Manchester Fringe” un “Birmingham’s Fringe “Birmigham Fest””. Izrādi spēlēs latviešu valodā, bet angliski runājošiem skatītājiem būs nodrošināts tiešsaistes sinhronais tulkojums. Ir kāda laba ziņa arī Latvijas teātra cienītājiem - Birmingemas mazo teātri šovasar, varēs sastapt arī Latvijā: 2. augustā VEF Kultūras pilī Diasporas teātru minifestivālā „Dāvana Latvijai” un 11. augustā Valkā, XV Latvijas amatierteātru svētkos. Pērnajā rudenī Diasporas teātru festivālā “PLATS Solis 2023” Bergenā Birmingemas Mazā teātra iestudējums „Atklātā jūra” saņēma veselu balvu birumu - Sudraba balvu, Skatītāju simpātiju, Labākā režisora un Labākās aktrises balvu, bet teātra zinātniece Edīte Tišheizere to raksturoja kā „horeogrāfiski sarežģītu, ritmiski precīzu uzvedumu ar konsekventi izturētu atsvešinātu spēles stilu, kurā pamazām iesūcas patiesas jūtas”.

Arī Austrālijā viens no latviešu kultūras stūrakmeņiem ir teātris, līdzās tam, protams, kori, deju kopas, latviešu skolas, ik pāris gadus rīkotās Latviešu Kultūras Dienas un Austrālijas Latviešu Jaunatnes dienas, kas tradicionāli norisinās gadumijā - Austrālijas vasarā. Bet kamēr tālajā kontinentā ziema, Latvijas vasaru un sauli bauda Latviešu apvienības Austrālijā un Jaunzēlandē priekšsēde Anita Andersone. LAAJ sastāv no Pertas latviešu organizāciju apvienības, Dienvidaustrālijas latviešu organizāciju apvienības, Melburnas latviešu organizāciju apvienības, Tasmānijas latviešu sabiedrības, Kanberas latviešu sabiedrības, Sidnejas latviešu organizāciju apvienības, Brisbenas latviešu organizāciju apvienības un Jaunzēlandes latviešu sabiedrības.

Anita Andersone savā profesionālajā darbībā bijusi augsta līmeņa juriste, bet šobrīd visus spēkus velta Latvijai un Austrālijas latviešu sabiedrībai. Par LAAJ priekšsēdi kļuvusi šogad, pirms tam vadījusi tās Kultūras nodaļu, organizējusi latviešu diriģentu kursus, pati gan dziedājusi latviešu ansamblī un korī, gan dejojusi tautas dejas un darbojusies grupā „Saules josta”, vadījusi 3x3 nometni Melburnā un bijusi Latviešu skoliņas skolotāja.