Ak, laimīgie pasaules latvieši, kuriem šogad fantastiska iespēja valsts svētkus svinēt kopā ar supergrupu no Latvijas. Ceļā starp divām valstīm – starp  Lielbritāniju un Īriju centīsimies „noķert” „Prāta  Vētras” puišus un uzzināt, kādas emocijas valdījušas tūres koncertos Birmingemā, Mančestrā un Londonā. Vēl koncerttūres  „Gads bez kalendāra” ietvaros viņi piestās Dublinā.

Lai arī īstais Latvijas dzimšanas dienas datums - 18. novembris jau pagājis, tomēr mūsu tautieši turpina svinēt. Latviešu biedrība Skotijā LaBS ar prieku paziņojusi, ka pēc ilga pārtraukuma ikgadējās Latvijas Proklamēšanas dienas svinības Edinburgā notiks! Sazināsimies ar Latviešu biedrības Skotijā vadītāju Astru Plēpi-Bungu, kura sola, ka šajos svētkos ar dziesmām, tautas dejām un dažādiem priekšnesumiem varēs izbaudīt  atkalredzēšanās prieku, uzturēt un saglabāt latvisko identitāti, godināt mūsu kultūru un valodu. Pasākuma apmeklētājus gaidot arī kāds gards pārsteigums - dzimšanas dienas torte, bet danči latviskā garā turpināšoties līdz pat 1 naktī.

Okeāna viņā pusē - Kanādā par godu Latvijas Republikas 103. gadadienai, Latvijas vēstniecība Kanādā organizējusi īpašu Latvijas karoga ceļu Kanādā – no krasta līdz krastam. Latvijas karogi uzvijušies dažādās pilsētās no Atlantijas okeāna  līdz Klusā okeāna piekrastei, kā arī pie Ziemeļu Ledus okeāna – Tuktojaktukā. Turpinot tradīciju, sarkanbaltsarkanajās Latvijas karoga krāsās arī šogad izgaismots Niagāras ūdenskritums. Savukārt  ASV,  saulainās Floridas  latviešus uz sarīkojumu „Daugav's abas malas"  aicinās  Latviešu Biedrības St.Petersburg Floridā priekšniece Dace Nebare.