Meteoroloģiskās prognozes nākamās nedēļas nogalē Eslingenai sola  svelmainu tveici. Bet ar karstākajiem jaunumiem „vien dažas dienas līdz lielajam notikumam „Latviešiem pasaulē” klausītājus iepriecināja Eslingenas Dziesmu svētku komanda: tās līdere Laura Putāne, koncertuzveduma „Ar mīlestību no Eslingenas” režisore Laura Ritenberga-Kinder un vērienīgā lielkocerta „Ļauj saulei uzziedēt”, kurā būs pārstāvētas 14 Eiropas valstis ar 56 mākslinieciskajām kopām un kolektīviem un 850 dalībniekiem, režisors Sandis Kalniņš. Koncertā skanēs gan latviešu tautasdziesmas un danči, gan dziesmas no pirmajiem, vēsturiskajiem 1947. gada Eslingenas Dziesmu svētkiem. Savukārt koncertuzveduma „Ar mīlestību no Eslingenas” stūrakmens būs visiem labi zināmās un mīļās „Čikāgas piecīšu” dziesmas. Starp citu, arī leģendārās grupas dibinātājs Alberts Legzdiņš  savulaik uzturējies Eslingenas bēgļu nometnē. Koncertuzveduma programmā iekļauti arī autentiski lasījumi no vēstulēm, kuras Otrā Pasaules kara laikā ir ceļojušas no un uz Eslingenas bēgļu nometni. LR2 klausītājiem būs ekskluzīva iespēja ielūkoties mēģinājuma procesa aizkulisēs un pašiem pirmajiem dzirdēt dažus aizkustinošus vēstuļu fragmentus.

Bet tie vēl nebūt nav visi mūsu klausītājiem ieplānotie pārsteigumi. Nākamajā nedēļa LR2 raidīs no Eslingenas: svētku klātbūtnes sajūtu varēsiet „noķert” gan piektdienas,17. jūnija raidījumā „Latviešiem pasaulē”, gan sestdien,18. jūnijā, kad visas dienas garumā tversim svētku mirkļus, tiksimies ar dalībniekiem un dalīsimies piedzīvotajās emocijās!

Latvieši visā pasaulē pošas ne tikai uz Vāciju, bet arī cītīgi gatavojas Jāņiem. Lai  apgūtu Vasaras saulgriežu tradīcijas, latviešu dziesmas, dejas, rotaļas, dančus, mīklas un teikas un ar latvju spēka zīmēm krāsotu mandalas, mazie Grieķijas latvieši pucējās divu dienu nometnē “Visu gadu Jānīt`s nāca”. Kā vienmēr – pasākumu iedvesmoja un rīkoja Latviešu draugu kopa Atēnās. „Latviešiem pasaulē” viešņas Alise Vītola  un Ingrīda Tauriņa kavēsies ne tikai piedzīvotā atmiņās, bet arī (vēl viens pārsteigums) - sūtīs muzikālu sveicienu no Grieķijas!